O kompletach obiadowych co nieco

Piękna zastawa obiadowa jest ozdobą każdego stołu. Jest więc niezbędna jest w każdym w domu. Cieszy oko nie tylko gospodarza, ale i gości zaproszonych na obiad. Przed jej zakupem warto rozważyć kilka kwestii.

Przede wszystkim należy rozważyć, czy komplet obiadowy będzie nam służyć codziennie, czy będzie używany tylko na ważne okazje.

Od święta czy na co dzień?

Zestawy na każdy dzień powinny być odporne na uszkodzenia czy zarysowania. Trzeba pamiętać,ze są różne rodzaje porcelany, z którego wykonane są zastawy.

Uniwersalne komplety obiadowe nie posiadają zdobień. Są białe i gładkie. Najczęściej są używane w restauracjach, idealnie komponują się z każdym wystrojem wnętrz. Są także niedrogie w produkcji i mogą być stosowane do przygrzewania dań w mikrofalówce.

Jeśli jednak zdecydujemy się na zastawę kolorową, najlepiej postawić na dwukolorowe komplety obiadowe. Równie dobrze będą komponować się z wystrojem otoczenia i będą tańsze niż te, z bogatymi zdobieniami.

Na specjalne okazje sprawdzą się ozdobne komplety obiadowe. Złote, srebrne czy platynowe ozdobniki sprawią, że obiad będzie stylowy i elegancki. Żeby wybrać idealny komplet obiadowy, warto przejrzeć kilka katalogów branżowych czy odwiedzić odpowiednie sklepy z tego rodzaju asortymentem.

Romantyczna kolacja

Są różne wzory kompletów obiadowych. Generalnie można je podzielić na trzy rodzaje: romantyczny, klasyczny i nowoczesny.

Styl romantyczny nawiązuje do natury. Dominują w nim kwiaty i owoce. Motywy dekoracyjne na pewno przykują uwagę osoby, która zostanie zaproszona do stołu.

Klasyczne wzory charakteryzują się prostymi geometrycznymi wzorami. Nawiązują do do neoklasycyzmu bądź te, bardziej ozdobne, do stylu barokowego – rokoko.

Nowoczesne komplety obiadowe cechują się minimalizmem, często maja geometryczne motywy. Zastawy w stylu modern odchodzą od klasycznych kolistych kształtów na rzecz kwadratowych, ostrych linii.

Zastawa warta tyle co małe mieszkanie

Kupując komplet obiadowy, należy sugerować się jego jakością, na którą wpływa wiele czynników. Cena jest także jej wyznacznikiem. Zastawa i jej poszczególne elementy powinny być wykonane z najwyższa starannością. Powierzchnie powinny być gładkie, bez jakichkolwiek rys czy małych dziurek na emalii. Przykrywki powinny idealnie pasować do elementów zastawy, a kolory powinny być jednolite.

Najdroższa porcelana i komplety z niej wykonane pochodzi z Danii. Porcelana duńskiej firmy
Flora Danica, jest kunsztem samym w sobie. Zarezerwowana jest jednak dla tych, którzy lubią otaczać się luksusami. Ceny jej sięgają od 70 do 150 tys. zł. Można za to kupić dobre auto albo małe mieszkanko. Ale kto bogatemu zabroni?

Mniej czy więcej?

W zależności od tego jak duży chcemy kupić komplet, na rynku dostępnych jest kilka wersji. Można kupić zarówno komplety składające się z 24 części jak i te większe 48 elementowe.

Wielkość serwisu zależy nie tylko od ilości talerzy czy mis, ale także od dodatkowych elementów takich jak mleczniki, sosjerki i salaterki.

Przed wyborem kompletu obiadowego warto przemyśleć jaką zastawę chciałoby się mieć w domu. Ponieważ taki komplet obiadowy to zakup na lata, lepiej postawić na ponadczasowe wzornictwo i uniwersalne kolory, tak aby mógł doskonale komponować się z wnętrzem jak i się nie nudził po paru latach jego używania.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz