O zakładaniu stron www przez amatorów słów kilka

Jesteś amatorem i chcesz założyć stronę www? Nie słuchaj „specjalistów” – powiedzą Ci, że nie ma sensu, żeby amator zakładał własną stronę. Według nich lepiej będzie, jeśli skorzystasz z usług osób, które się na tym znają (w domyśle zapewne: z usług tych, którzy wygłaszają takie opinie).

Reklama

jak zrobić stronę www?A ja Ci mówię: spróbuj. Spróbuj stworzyć własną stronę samodzielnie. Nigdy nie było tylu możliwości w tej dziedzinie co teraz. Możesz pokusić się o założenie strony od zupełnych podstaw (planowanie strony, projektowanie grafiki i pisanie kodu), albo skorzystać z gotowych prac wykonanych przez innych i umieszczonych do pobrania w Internecie. Wiele z nich jest darmowa.

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań w tym temacie są tak zwane szablony graficzne – dzięki nim nie musisz projektować strony od podstaw. Jeśli chcesz, możesz nieznacznie przerobić pobrany z internetu szablon i dopasować go do swoich potrzeb, ale musisz to umieć – choć trochę. Możesz też nie zmieniać szablonu w ogóle – po prostu pobierz go i zainstaluj na swojej stronie.

Jak to „zainstaluj”?

To bardzo proste – dzisiejsze strony www są zakładane w oparciu o systemy zarządzania treścią (zwane CMSami). Połączenie CMSa z gotowym szablonem graficznym polega właśnie na zainstalowaniu tego drugiego, a zajmuje to zwykle mniej niż minutę (mniej niż pół minuty?). Poziom trudności: zerowy/

I nie przejmuj się, że strona jest z szablonu. Z czasem nauczysz się jak go przerobić, a do tego momentu zdobędziesz praktyczne umiejętności dotyczące prowadzenia strony www, na przykład związane z jej promowaniem w Sieci.

Możesz niektóre rzeczy zlecić

Jeśli nie chcesz uczyć się technicznych aspektów związanych ze stronami www, możesz pewne rzeczy zlecić. Najczęściej zleca się przygotowanie szablonu graficznego – przygotowuje go grafik, a Ty zajmujesz się resztą: treścią, dodatkami do strony www, itd. Stworzenie samego szablonu będzie z pewnością kosztowało mniej niż zbudowanie całej strony, razem z jej treścią.

Najwięcej się nauczysz

Jeśli tylko masz na to czas i ochotę, możesz zająć się niemal każdym aspektem prowadzenia Twojej strony www. Od zdobycia wiedzy jak założyć stronę przez umiejętność promowania jej (np. pozycjonowanie). Zdobyte umiejętności przydadzą Ci się jeszcze najprawdopodobniej nie raz – strony internetowe są bowiem używane coraz szerzej w coraz większej liczbie ludzkich działalności.

Co więcej, jestem zdania, że lepiej jest zrobić prostą firmową stronę  i zająć się jej promowaniem (choćby powoli), niż czekać na przypływ gotówki, który pozwoli Ci zlecić stworzenie jej komuś – pod warunkiem, że przyłożysz się do pracy i nie zrobisz czegoś, od czego internauci zaczną uciekać.

Stopka autorska: stworzyć własną stronę – http://emarketing.krawczykowski.net.pl/939/jak-stworzyc-strone-www-dla-malej-firmy/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz