Jak założyć oczko wodne?

Gdy twój ogród nie wygląda zbyt interesująco, chcesz w nim coś zmienić, wówczas warto pomyśleć na przykład o założeniu w nim oczka wodnego. Wbrew pozorom wcale nie jest to takie trudne, a na dodatek nie pociąga za sobą dużych kosztów, a przy tym uzyskujemy piękny malutki akwen, w którym mogą pluskać się ryby, a my możemy wypocząć przy jego cichym szemraniu.

Reklama

oczko wodneOd czego zatem zacząć? Przede wszystkim musimy przemyśle to, gdzie powinno się umieścić oczko, a także czy zależy nam na jego samodzielnym wykonaniu czy też chcemy kupić już gotową formę, którą wystarczy tylko wkopać do ogródka oraz obsadzić roślinami i wypełnić wodą. Przypatrzmy się nieco bliżej pierwszemu rozwiązaniu, ponieważ to ono jest też częściej wybierane, także ze względu na koszty, ale też dlatego, że zrobienie własnego oczka wodnego wcale nie jest takie trudne!

Te porady ogrodnicze będą w tym pomocne, więc warto wiedzieć, od czego rozpocząć. Przede wszystkim, jak zostało już zaznaczone, bardzo ważne jest jego umiejscowienie. Powinien być o teren, który przez przynajmniej cztery godziny będzie oświetlony światłem słonecznym, a w jego bezpośrednim sąsiedztwie raczej nie powinny znajdować się drzewa. Mając już wybrane miejsce, zaznaczamy kontur oczka – lepiej nie przesadzać z jego wielkością, a następnie zabieramy się do robienia wykopu – także nie kopmy zbyt głęboko.

Następnie wykop należy wyłożyć specjalnym włóknem oraz folią, które można kupić w sklepach ogrodniczych, przytwierdza się ją do brzegów, na przykład można użyć cięższych kamieni, a następnie sadzi się wokół rośliny, aby dodatkowo zakamuflować folię – w efekcie oczko będzie wyglądało bardzo naturalnie! Dno oczka można wypełnić żwirem, kupić rośliny pływające, które znajdują się w koszach, można też pokusić się o kupno rybek. Ostatnim etapem będzie wypełnienie wodą oczka i wszystko jest gotowe! Nie zapominajmy jednak o tym, że wymaga ono od nas późniejszej pielęgnacji, aby zawsze dobrze wyglądało. Zatem stworzenie oczka wodnego wcale nie jest takie trudne!

Stopka autorska: porady ogrodnicze – http://pomocny.maly-ogrodnik.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz