Odchudzanie: od czego zacząć?

Czym tak naprawdę jest odchudzanie? Co odpowiada za powodzenie tego procesu? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w tym artykule. Serdecznie zapraszamy do szczegółowej lektury.

Reklama

Jak podejść?

Od czego zacząć? – to najczęściej pojawiające się pytanie u osób otyłych. Niewiedza powoduje, że odkładają odchudzanie na później i w konsekwencji nigdy nie zaczynają. Nadwaga przeradza się w zaawansowaną otyłość, a jak dobrze wiemy  jej pozbycie się jest zdecydowanie trudniejsze. Dlatego też początek jest zarazem najtrudniejszy, jak i najważniejszy.

Pierwszą rzeczą jaką powinna wykonać osoba odchudzająca się powinno być stworzenie planu. Kuracja odchudzająca powinna składać się z kilku elementów. Przede wszystkim dieta, aktywność fizyczna oraz ewentualne wspomagacze w postaci tabletek odchudzających. Dosłownie nawet najmniejszy szczegół należy spisać. Następnie wszystko ułożyć w jeden wielki plan. To pozwoli nam o niczym nie zapomnieć.

Samoświadomość w odchudzaniu

Wielokrotnie można spotkać się z postawą braku jakiejkolwiek świadomości działania konkretnych czynników. Większość każdy z elementów traktuje jako „odchudzający”. Dieta, trening, tabletki – wszystko traktowane jest na równi. To naprawdę bardzo duży błąd. Ten brak wiedzy ma poważne konsekwencje.

Przede wszystkim przed odchudzaniem należy zapoznać się z tym jak działa konkretna dieta, jak działają poszczególne ćwiczenia i tabletki. Dzięki temu będziemy świadomi tego co robimy i po co to robimy. To podnosi poziom motywacji, który jest elementem kluczowym jeśli chodzi o odchudzanie. Warto o tym pamiętać. W przeciwnym wypadku może być naprawdę kiepsko.

Psychika, a odchudzanie

Temat psychologii odchudzania jest poruszany bardzo często. Zależność między stresem, a odchudzaniem jest bardzo duża. Osoby podatne na stres szybko rezygnują i poddają się. Dla takich osób są jednak lekarstwa, takie jak chociażby naturalne aminokwasy 5-htp odpowiedzialne za nastrój i napięcie psychiczne. Z pewnością warto zaznajomić się z działaniem tychże środków.

Wracając do samej psychologii odchudzania warto wyróżnić takie elementy jak chociażby determinacja, zdolność do zmian oraz wspomnianą już motywację. Bez tych elementów trudno o powodzenie procesu odchudzania. Trzeba być tego świadomym i zadbać o odpowiedni poziom każdego z wyżej wymienionych elementów. W przeciwnym wypadku może się okazać, że nie jest za dobrze.

„Złote środki” i ich miejsce

Między bajkami. Tam właśnie znajduje się miejsce na tego typu złote rady i środki. Odchudzanie nie jest procesem prostym i trzeba być tego w pełni świadomym. W przeciwnym wypadku możemy zwyczajnie się zawieść. Tak właśnie będzie jeśli będziemy się interesować produktami okraszonymi tekstami reklamowymi typu „schudnij kilka kilogramów w tydzień”. Zapewniam wszystkich, że jest to fizycznie niemożliwe. Chyba, że interesuje nas niezdrowe i nietrwałe odchudzanie. Wtedy tak możliwość jest jak najbardziej możliwa. Ale czy na pewno chcemy pozbyć się kilogramów na kilka tygodni? W dodatku tracąc przy tym zdrowie?

Stopka autorska: Kuracja odchudzająca – http://kuracjeodchudzajace.com.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz