Odkryj sposób na witalność prosto z Tajlandii

W dzisiejszym szalonym świecie mamy coraz mniej czasu aby o siebie zadbać. Ludzie ciągle muszą być gotowi na nowe wyzwania w pracy i pracować pod presją czasu. Powoduje to przemęczenie, dolegliwości bólowe i ogólne pogorszenie samopoczucia.

Reklama

Aby sprostać wymaganiom rynku, prezesi firm coraz częściej organizują konferencje i szkolenia. Temu służą sale konferencyjne pod warszawą. W celu zadbania o dobre samopoczucie i zdrowie warto jest rozważyć skorzystanie z  bogatej oferty salonów masażu. Szczególnie ciekawe ze względu na swoją tysiącletnią historię są masaże, które przywędrowały do nas z Azji np. masaż tajski. W Warszawie funkcjonują salony masażu tajskiego, których oferty możesz znaleźć w Internecie pod hasłem „masaż tajski warszawa.

Warto sprawdzić także system raks.

Technika masażu tajskiego, inaczej zwanego Nuat Boran ma 2500 lat. Wiedza o nim dotarła do współczesnej Tajlandii z północnych Indii wraz z  doktorem Shivago Kumarpaja (Jivak Kumar Bhaccha), który według legendy był osobistym lekarzem Buddy i leczył pierwszych buddyjskich mnichów. Świat zachodni dowiedział się o masażu tajskim w 1661 roku z relacji francuskiego urzędnika przy dworze królewskim w Ayutthaya (wówczas stolica Królestwa Syjamu – obecnie Tajlandii) Simona de Loubere. Za panowania Ramy III w 1836 roku starożytna wiedza medyczna królewskim dekretem została zgromadzona w świątyni Wat Po w Bangkoku. Utworzono tam parauniwersytet nauczający medycyny, farmacji i leczniczego masażu. W roku 1906 za panowania Ramy V całą wiedzę przetłumaczono na współczesny język tajski i uznano ją za oficjalną Medycynę Królewską. Usystematyzowano wszystkie techniki masażu i nazwano Terapią Rąk (Tum ra nuad Chabub Luang). Świątynia Wat Po od 1962 roku prowadzi otwartą szkołę masażu.

Masaż tajski, określany jako masaż idealny, swoimi korzeniami dogłębnie sięga w filozofię buddyjską. Masaż jako element medycyny naturalnej, w życiu Tajów zajmuje poczesne miejsce. Opiera się na teorii przepływu energii wewnątrz ludzkiego ciała z koniecznością zachowania równowagi energetycznej. Masaż tajski ma na celu uśmierzenie wszelkich chronicznych bólów, usprawnić narządy ruchu, zlikwidować usztywnienia stawów, przykurcze oraz zniwelować napięcia mięśniowe. Poprzez masaż stymuluje się krążenie krwi i limfy. Ma to zapobiegać procesom starzenia się, powstawaniu zmarszczek i wiotczeniu skóry. Osoby poddające się masażowi tajskiemu są zrelaksowane i wyciszone. Ci, którym  w czasie seansu zdarzy się zapaść w krótką drzemkę, po wybudzeniu czują się odświeżeni i naładowani pozytywną energią.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz