Odpływ liniowy czyli domowe centrum SPA

W życiu każdego z nas nadchodzi moment, gdy mamy wrażenie, że nasza łazienka już dawno straciła swój blask. To naturalna kolej rzeczy jeśli chcemy czuć się komfortowo we własnym domu. Jak przerobić łazienkę aby przypominała w pewnym stopniu salony SPA? O tym dowiesz się w tym artykule.

Reklama

odpływy linioweJak wiadomo każdą łazienkę możemy podzielić na kilka grup. Przede wszystkim najważniejszą rzeczą jest jej wielkość, dzięki niej wiemy na co możemy sobie pozwolić podczas odnowy jej designu. Jeśli mamy do czynienia z łazienką mało metrażową, odpada nam dylemat z montażem w niej sauny. I mam na myśli tutaj saunę z prawdziwego zdarzenia, a nie coś co ją imituje w postaci kabiny prysznicowej. Mała łazienka nie oznacza od razu, że nie można w niej zrobić czegoś luksusowego.

Lustra łazienkowe

Wpierw zajmiemy się wystrojem wnętrz. Generalnie najdłuższy czas jaki kobieta spędza w swoim ulubionym miejscu, jest przed lustrem. Tutaj do wyboru mamy olbrzymią gamę produktów z oświetleniem lub bez. Pamiętajmy o jednej kwesti – im więcej światła w łazience tym lepiej. Dlatego posiadając duże lustro z własnym oświetleniem np. w postaci dwóch żarówek z gwintem E-14 (są one z reguły dodawane w zestawach) nie liczmy na osiągnięcie jakiegoś oszałamiającego efektu jasności. Radziłbym zaopatrzyć się w dodatkowe źródło światła, w postaci dodania po obu stronach lustra dwóch lamp ściennych przystosowanych do działania w łazience. Należy jeszcze pamiętać o doborze lustra, które dzielimy na dwie kategorie – lustro ze szkła białego i ciemnego. Z doświadczenia wiem, aby nie stosować drugiego rodzaju łazienkach. Lustro ciemne nadaje się wszędzie tam, gdzie mamy możliwość doświetlenia miejsca, w którym się ono znajduje światłem dziennym. Tylko wtedy uzyskamy odpowiednio naturalny efekt oddawania barw.

Nowoczesny odpływ liniowy

Nasze domowe centrum SPA możemy wyposażyć również w odpływ liniowy. Jest to coraz modniejsze rozwiązanie dla osób ceniących nowoczesny design połączony z komfortem jego użytkowania. Odpływy liniowe są atrakcyjne same w sobie jednak, aby nadać im stylizacji dobrym pomysłem może być użycie w nich dolnego podświetlenia. Można owe stosować na wiele sposobów np. jednokolorowe lub w formie kilku odcieni barw. Dodatkowo efekt możemy wzbogacić dodając czujniki podświetlenia, dzięki czemu nie musimy używać żadnych zbędnych przycisków, wystarczy że przekroczysz drzwi prysznicowe i w tym momencie zostaniesz mile zaskoczony paletą barw wydobywającą się z odpływu i ozdobnie podświetlającą płytki.

Domowe centrum Spa niestety nie jest tanie, jednak zawsze możemy z pewnych rzeczy zrezygnować kosztem innych. Wszystko zależy od dobrze zaplanowanego budżetu, czyli początkowego etapu remontu naszego ulubionego miejsca w domu – łazienki.

Stopka autorska: odpływ liniowy – http://odplywliniowy.blogspot.com/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz