Liposukcja – na czym polega odsysanie tłuszczu?

Posiadanie dobrze wymodelowanej sylwetki jest celem większości z nas, kiedy człowiek dobrze wygląda zdecydowanie lepiej się czuje, wraca pewność siebie oraz chęć przebywania w towarzystwie. Obecnie by pozbyć się nadmiaru tłuszczu gromadzącego się na brzuchu, biodrach, udach czy też ramionach albo karku wcale nie musimy się katować wyczerpującymi ćwiczeniami fizycznymi.

Reklama

liposukcjaDostępnym i wygodnym sposobem modelowania i kształtowania własnej sylwetki jest liposukcja czyli zabieg podczas którego zostaje dosłowne odessany nadmiar zalegającego w ciele tłuszczu. Oczywiście zanim poddamy się takiemu zabiegowi jak odsysanie tłuszczu powinniśmy przejść badania dotyczące ogólnego stanu zdrowia oraz specjalistyczne wskazane przez lekarza odpowiedzialnego za przeprowadzenie zabiegu. Do standardu zaliczane są badania krwi, ilości czerwonych płytek, na obecność wirusa HIV, badanie ciśnienia oraz serca, pod kątem cukrzycy i innych chorób o charakterze autoimmunologicznym. Dopiero po przejściu wszystkich badań można poddać się zabiegowi.

Liposukcja standardowo wykonywana jest trzema metodami; przez wstrzykiwanie neutralnego roztworu soli fizjologicznej z lidokainą. Roztwór wstrzykiwany jest w miejsce z którego będzie odsysany tłuszcz. Druga metoda polega na wstrzyknięciu pacjentowi przed zabiegiem, dużej ilości płynów zwykle 3 krotnie objętością przekraczających ilość tłuszczu który zostanie odessany. Ostatnia metoda to odsysanie tłuszczu za pomocą ultradźwięków które rozbijają ściany komórek tłuszczowych. Wszystkie metody ułatwiają odessanie tłuszczu.

Podczas zabiegów jednorazowo jest odsysane nie więcej niż 4 litry tłuszczu. Jest to granica która zapewnia całkowite bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu.

Stopka autorska: liposukcja http://www.feelbeauty.eu/treatments/show/id/33/liposukcja-brzucha.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz