Odwodnienia liniowe ze stali nierdzewnej w przemyśle

Przemysł to nie tylko produkcja oraz wytwarzanie określonych dóbr, substancji czy tworzyw – to także radzenie sobie z produktami ubocznymi, które w czasie trwania tych procesów powstają i występują. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że każda z obecnych na rynku dziedzin przemysłu powinna dawać radę usunąć ogromne ilości niepotrzebnych substancji, które powstają w wyniku jej funkcjonowania. Nie jest to niestety proces prosty oraz automatyczny. Nieodzowne jest zastosowanie danych urządzeń a także wdrożenia z góry sprecyzowanych wytycznych. Jest to wielce istotne, szczególnie zwracając uwagę na funkcjonowanie przemysłu spożywczego. W tej sytuacji właśnie należy zachować szczególną troskę o odpowiednie warunki i zabezpieczyć produkty spożywcze przed jakimkolwiek zanieczyszczeniem.

Reklama

Branża spożywcza jest powiązana z tworzeniem się bardzo dużej ilości materiałów ubocznych, które powstają się w wyniku obróbki określonych produktów. Zakłady takie jak, browary, gorzelnie czy mleczarnie muszą rozwiązywać problem usuwania nadmiaru zbędnych substancji najczęściej ścieków i wód technologicznych. Pozostałe zakłady produkcyjne muszą także radzić sobie z usuwaniem sierści zwierząt, piór ptaków czy innych organicznych odpadów m.in. w zakładach masarskich czy ubojniach.

W przemyśle spożywczym normy sanitarne są niebywale precyzyjne oraz są określane przez normy jakości np. HAACP.  Z tych właśnie względów konieczne jest stosowanie odwodnień ze stali nierdzewnej, bowiem jedynie ten materiał zapewnia wysoką higienę. Ponadto stal ta nie jest podatna na działanie szkodliwych czynników, które mogą mieć właściwości żrące. Dobrze dobrane odwodnienia liniowe posiadają na wyposażeniu syfony, których celem jest hamowanie nieprzyjemnych zapachów, wydobywających się z instalacji sanitarnych oraz niedopuszczanie do tego, aby przedostawały się one na zewnątrz pomieszczenia w którym się znajdują.

Odwodnienia liniowe ze stali nierdzewnej AISI 304 lub kwasoodpornej AISI316 umożliwiają dostosowanie się do restrykcyjnych przepisów przemysłu spożywczego, przy tym są gwarancją, że korzystanie z nich będzie w pełni zadowalające. Długoletnia eksploatacja nie wyrządza im szkód oraz pomagają utrzymać je w czystości pod warunkiem prawidłowego użytkowania. Stal nierdzewna jest tworzywem szlachetnym, które w zdecydowany sposób ułatwia życie zarówno produkującym, jak i kupującym.

Stopka autorska: odwodnienia liniowe – http://kmb-steelproduct.eu

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz