Ogród jak z bajki

Projektowanie ogrodówBardzo dużo osób decyduje się na projektowanie ogrodów, ponieważ idealnie dobrane ogrody przepięknie dopełniają walory architektoniczne każdej nieruchomości. Pracownie architektów krajobrazu cieszą się wielkim zainteresowaniem, ponieważ coraz więcej osób decyduje się na wybudowanie swojego własnego domu. Piękny ogród powinien pasować do bryły budynku, dlatego powinniśmy skorzystać z usług profesjonalisty, a nie decydować się na urządzanie ogrodu na własną rękę. Obecnie, w pracowniach architektów krajobrazów można znaleźć wiele ciekawych projektów, które są już gotowe lub zamówić projekty ogrodów na indywidualne zamówienie.

Reklama

Decydując się na współpracę z architektem krajobrazu będziemy mieli pewność, że ogród będzie wyglądał pięknie i okazale, a wszystkie rośliny będą do siebie dopasowane, ponieważ jest to bardzo ważne, gdyż nie wszystkie gatunki roślin mogą być posadzone w swoim sąsiedztwie. Poza tym, projektowanie ogrodów to sztuka, ponieważ architekci krajobrazu decydują się na określony styl – na przykład ogród w stylu japońskim lub w stylu angielskim. Wszystkie style rządzą się swoimi prawami i wymagają odpowiednich roślin, które nadają im określonego wyglądu. Ostatnio bardzo modne są ogrody naturalne, które przypominają las lub mały zagajnik. Jednakże nawet takie projekty ogrodów wymagają zorganizowania oraz przemyślenia, ponieważ bazują one na drzewach, które powinny być odpowiednio dobrane i posadzone z dala od domu, ponieważ mogą potem ograniczać widoczność za oknem. Oczywiście projektowanie ogrodów z przodu domów wygląda inaczej niż tych z tyłu. Z przodu domu ogród powinien być zadbany i kolorowy. Niezbędna jest krótka, idealnie przystrzyżona trawa o idealnym zielonym odcieniu oraz kwiaty lub krzewy. Projekty ogrodów najczęściej bazują na krzewach iglastych lub liściastych i kolorowych kwiatach, które mają różne okresy kwitnienia, dzięki czemu przed domem jest zawsze kolorowo i przyjemnie. Niektórzy decydują się na skalniaki, które są o wiele bardziej proste w utrzymaniu. Nie trzeba ich regularnie podlewać – jest to opcja dla leniwych.

Decydując się na dom jednorodzinny warto współpracować na stałe z architektem krajobrazu, ponieważ tylko taki fachowiec będzie w stanie urządzić nam ogród idealnie dopasowany do naszych wymagań, preferencji oraz możliwości finansowych. Gotowe projekty ogrodów nie zawsze będą idealnie pasowały, jednakże architekt krajobrazu zawsze będzie mógł wprowadzić sugerowane przez nas zmiany, dzięki którym uzyskamy fenomenalny ogród.

Stopka autorska: projektowanie ogrodów – http://www.extra-ogrod.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz