Ogrzewanie a docieplenie budynku

Obecnie przy budowie domów jednorodzinnych, mieszkań, budynków użyteczności publicznej i innych nieruchomości bardzo dużą uwagę zwraca się na kwestie związane z ich ociepleniem.

Reklama

budynekKiedyś nie było ono na zbyt wysokim poziomie, co skutkowało w dużych stratach cieplnych, a przy tym również wpływało na większe koszty eksploatacji budynków. Dzisiaj, gdy do dyspozycji jest wiele nowoczesnych materiałów budowlanych i wykończeniowych, docieplenia nie są już dużym problemem, ponieważ można zrobić to szybko i niewysokim kosztem.

Dlaczego jest to tak ważne? Jak wygląda sprawa sposobu ogrzewania a docieplenia? Czy zawsze trzeba dobrze izolować dom? Przypatrzmy się temu nieco bliżej. Przede wszystkim trzeba też wskazać, że możemy zdecydować się również na bardziej wydajne urządzenia grzewcze. Można ogrzewać nieruchomości nie tylko tradycyjnymi piecami węglowymi, ale też zdecydować się na urządzenia wykorzystujące inne paliwa – gaz, elektryczność, źródła odnawialne – geotermię, promienie słoneczne, więc wybór jest naprawdę bardzo duży. Dzięki temu, że można się na nie zdecydować, koszty eksploatacji nieruchomości mogą być jeszcze niższe. Wróćmy jednak do kwestii dociepleń, ponieważ to one są tutaj bardzo ważne.

Trzeba wskazać, że chociaż trzeba zawsze pamiętać o tym, aby właściwie zabezpieczyć nieruchomość przed ucieczką ciepła, ale trzeba też wiedzieć, że nie zawsze wychodzi to na dobre. Za mocne docieplenie może negatywnie wpłynąć na kwestie związane z wentylacją grawitacyjną budynku, więc trzeba będzie dodatkowo stosować w takim przypadku tę mechaniczną. W przeciwnym przypadku na szybach może zacząć zbierać się dodatkowo para wodna, a na ścianach pojawiać się grzyb, na co mają też wpływ nie tylko same materiały dociepleniowe, ale również zbyt szczelna stolarka okienna wykonana z PCV oraz podobnie szczelne drzwi. Zatem chociaż zastosuje się w takich przypadkach najlepsze systemy grzewcze, to jednak nie zawsze dobre docieplenie oraz wydajny piec czy też ekologiczny system grzewczy może dać najlepsze efekty.

Stopka autorska: sposobu ogrzewania – http://tanie.ogrzewanie-wentylacja.info.pl/tag/metody-ogrzewania-2/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz