Okna drewniane czy plastikowe – jakie wybrać?

Budujesz nowy dom lub remontujesz mieszkania i uważasz, że przydadzą się nowe okna. Wybór jest ogromny, a decyzja jest bardzo trudna.  Największym dylematem jest dla nas zazwyczaj wybór surowca: drewno czy plastik. Nie jest to łatwe pytanie i próżno szukać na nie odpowiedź, ponieważ każde okna jest inne – zarówno okna drewniane jak plastikowe mają swoje zalety i wady. Decyzja jest tym trudniejsza, ponieważ jest to nie mała inwestycja na wiele lat. Zatem podsumujmy okna wykonane z drewna i plastiku.

Reklama

Okna plastikowe

oknoOkna z plastiku to dobry wybór dla osób, które nie wymagają niczego więcej niż podstawowych funkcji okien, jak otwieranie, uchylanie, zabezpieczanie przed włamywaczami i warunkami atmosferycznymi. Są tak samo wytrzymałe i energooszczędne, co okna drewniane. W przypadku tańszych okien z plastiku mogą wystąpić przebarwienia lub zniekształcenia ramy, dlatego warto wybrać te z wyższej półki. Są zapewne doskonałą alternatywą do okien drewnianych, ponieważ mają podobne parametry oraz relatywnie niższą cenę, co ucieszy wielu klientów.

Okna drewniane

Skierowane są dla klientów, którzy oczekują czegoś więcej niż tylko funkcjonalność. Są to okna z wyższej półki, które zadowolą każdego wymagającego klienta. Ich nietuzinkowy, surowy wygląd idealnie wpasowuje się do klimatu wnętrza, zarówno nowoczesnego jak tradycyjnego. Okna drewniane to towar luksusowy, który zdobi budynek i podkreśla jego kształty. Przy zastosowaniu nowoczesnych technologii, to już nie są te same rozpadające się okna sprzed 20 lat, gdzie łuszczyła się farba i odlatywał kit. To wysoki prestiż i luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić, lecz każdego zachwyci.

Co wybrać?

Kierujmy się naszymi możliwościami, zasobnością portfela a w szczególności potrzebami. Oba warianty są dobre – można z czystym sumieniem polecić okna drewniane i plastikowe. To właśnie do klienta należy ostateczna decyzja, która będzie solidnie przemyślana, dlatego nie warto nabierać się na tanie okazje z nieznanych źródeł.

Stopka autorska: Okna drewniane – http://www.bracianowaccy.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 27)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz