Okna połaciowe – czy warto zamontować?

Jednym z ciekawych rozwiązań na doświetlenie powierzchni w domu, są okna połaciowe. Najlepiej stosować je jednak. w sytuacjach, kiedy przy budynku rosną jakieś duże drzewa, które to powodują zacienienia naszego dachu.

Reklama

okno połacioweTakiego rodzaju okna w ofercie posiada wielu producentów. Jednak decydując się na takie rozwiązanie, musimy pamiętać o tym, że przez takie okna wpada na prawdę dużo światła. Szczególnie rano od strony wschodniej i popołudniami od strony zachodniej. Dlatego, kiedy montujemy okna drewniane  jako połaciowe od strony zachodniej, musimy się liczyć z tym, że mogą one stać się powodem przegrzewania pomieszczenia. Dzieje się tak dlatego, że w okna takie słońce świeci przez wiele godzin w trakcie całego dnia. Co więcej, promienie słońca świecącego popołudniu pomimo, że padają pod mniejszym kątem, to jednak są równie silne jak słońce w południe.

Dlatego kiedy zlecamy montaż okien, warto jest się zastanowić jednocześnie nad zamontowaniem rolety. Przy oknach połaciowych bardzo dobrze sprawdzają się rolety zewnętrzne. Innym sposobem na zmniejszenie promieniowania słonecznego do naszego domu jest ustawienie okien w taki sposób aby jakieś drzewa, najlepiej liściaste rozpraszały światło słoneczne. Wówczas będziemy mieli zdecydowanie chłodniej.

Każdy, kto ma okna zamontowane jako połaciowe doskonale wie, że w lecie czasem potrafią one bardzo nagrzać mieszkanie czy też dom. Okna połaciowe ze względu na swój kształt i położenie, żeby zapewnić wystarczającą ilość światła dziennego, muszą być większe niż okna tradycyjne. Z tego względu należy się podwójnie zastanowić nad takim rozwiązaniem. Warto również skorzystać z porad specjalistów – znaleźć takich można w internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej np: ‚okna kraków porady’ a otrzymamy pełną listę firm, które o oknach wiedzą wszystko.

Stopka autorska: okna kraków – http://www.oknokrak.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

 1. avatar
  Producent okien Odpowiedz 05/12/2011 o 12:35

  Dlaczego nie;)
  Ja mam pół dachu w oknach połaciowych i jestem zadowolony. Zamontowaliśmy rolety zewnętrzne, żeby latem słońce nie grzało, a zimą pomieszczenia są całkiem dobrze doświetlone.

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz