Opcje binarne – co to jest i jak na tym zarabiać ?

Opcje binarne to całkowicie nowa metoda inwestycji na rynkach finansowych takich jak waluty, indeksy, akcje, towary i inne.

Reklama

opcje binarneOpcje binarne w przeciwieństwie do innych form inwestycji mają z góry określony zysk oraz stratę, zwalnia to inwestora z obowiązku prowadzenia pozycji i reagowania na zmieniające się uwarunkowania rynkowe, po wejściu w pozycję inwestor w większości wypadków nie ma na nią dużego wpływu.
Sprawia to, że praca inwestora ogranicza się jedynie do wejścia w pozycję w odpowiednim miejscu i to jest sekret sukcesu na opcjach binarnych.

Jak działają Opcje binarne?

Zasada działania Opcji Binarnych jest bardzo prosta i polega ona na zakładzie pomiędzy tobą a brokerem. Zakładasz się z brokerem czy cena po określonym czasie znajdzie się powyżej lub poniżej poziomu twojego wejścia. Nie istotne jest jak wysoko bądź jak nisko znajdzie się cena po wygaśnięciu (zakończeniu) opcji, istotne jest aby kurs znajdował przynajmniej jeden punkt ponad lub poniżej progu rentowności a Ty zawsze zarabiasz pełną sumę.
To Ty decydujesz kiedy wejdziesz w pozycję i to jest Twoja największa przewaga nad brokerem.

Opcje binarne sprawiają że inwestowanie staje się proste. Nie martwisz się o gdzie ustawić zlecenie Stop Loss, nie obchodzi cię jak wysoko ustawić Take Profit, nie interesuje cię jakie wartości powinny one przyjąć. Maksymalna stratę jak i zysk znasz jeszcze przed wejściem w pozycję.

Co więc tak naprawdę musisz zrobić aby zarabiać dzięki Opcjom Binarnym ?

Twoje zadanie ogranicza się wyłącznie do określenia kierunku ceny (wyżej lub niżej od momentu wejścia).

Jakie są rodzaje Opcji ?

Opcje Binarne
Inwestor posługując się Opcjami Binarnymi zobligowany jest jedynie do wytypowania kierunku w którym podąży cena. Jeżeli po wygaśnięciu opcji cena znajduje się powyżej lub poniżej (w zależności który kierunek został wybrany) poziomu wejścia, inwestor zarabia. Najważniejsze jest to że nie ma znaczenia jak wysoko lub nisko znajduje się kurs, jeżeli tylko trafnie przewidziałeś kierunek to nawet wypadku kiedy opcja wygaśnie jeden punkt ponad poziomem wejścia Ty i tak zarabiasz pełną kwotę.

Opcje One Touch

W przeciwieństwie do Opcji Binarnych Twoim zadaniem nie jest typowanie kierunku ceny, kierunek zostaje określony przez brokera. Broker proponuje kierunek w którym może podążyć cena jak również proponuje  poziom do którego cena może dotrzeć. Jeżeli cena dotrze do wskazanego poziomu zarabiasz pełną sumę. Cena nie musi znajdować się ponad lub poniżej poziomu w momencie jej wygasania, istotne jest tylko aby cena dotknęła wskazanego poziomu, wtedy opcja jest wygrana i nie ma znaczenia co cena zrobić dalej. Twoim zadaniem jest ocenić czy warunki  zaproponowane przez brokera są realne i czy cena podąży we wskazanym kierunku oraz czy kurs jest na tyle dynamiczny aby dotrzeć do wskazanego poziomu przez wygaśnięciem opcji.

Opcje 60 sekund

Są niemal identyczne co Opcje Binarne ich jedyna różnica polega na czasie wygasania który jak sama nazwa wskazuje wynosi równe 60 sekund. Ze względu na krótki czas zawierania transakcji opcje te są bardzo ryzykowne, zalecam korzystanie z nich jedynie doświadczonym inwestorom.

Stopka autorska: Opcje binarne – http://comparic.pl/listings/opcje-binarne-jak-inwestowac-czesc-1/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz