Najbardziej opłacalne inwestycje giełdowe ostatnich miesięcy

W przeciągu ostatnich sześciu miesięcy większość parkietów giełdowych świata zaliczyło spadki. Francuski CAC40 prawie 28%, niemiecki DAX blisko 23%, S&P 500 niecałe 14%. Polska giełda na ich tle nie wyróżniła się niczym, a WIG20 spadł o ponad 23%.

Reklama

wykres

Odnalezienie, w tym momencie, korzystnych inwestycji na giełdzie, staje się niezwykle skomplikowane. Większość analityków aktualnie, w czasie dużej zmienności kursów, rezygnuje z  agresywnych strategii giełdowych.

Obecnie portfele inwestycyjne, proponowane przez analityków giełdowych, dążą do jak największego zmniejszenia części narażonej na ryzyko. Przykładowy portfel składa się w 90% z instrumentów bezpiecznych, takich jak: bony skarbowe, lokaty bankowe, obligacje. Pozostałe 10% to inwestycje w instrumenty finansowe narażone na ryzyko.

Przy spadkach, jakie obserwujemy obecnie na giełdzie, analitycy proponują – zamiast inwestować w akcje – grać na instrumentach pochodnych, takich jak kontrakty terminowe. Kontrakty, to zakłady między dwoma uczestnikami rynku giełdowego na przyszły kurs np. akcji, surowców itp. Przy zastosowaniu dźwigni finansowej (jeden procent zmiany kursu odpowiada 10% zmianie wartości kontraktu), możemy zwiększyć nasz kapitał, przeznaczony na bardziej ryzykowne operacje, o kilkadziesiąt procent dziennie. Na przykład, osoba która grała na spadkach na KGHM, w miniony piątek, mogła zarobiłć ponad 70%.

Innym sposobem grania na spadkach jest krótka sprzedaż. Polega ona na zadłużaniu się w akcjach, sprzedawaniu ich, a następnie, po spadkach na giełdzie, odkupywaniu po niższej cenie. Różnica między ceną sprzedaży a ceną kupna jest naszym pewnym zyskiem.

Inwestowanie w surowce, w czasach kryzysu, jest kolejnym bardzo popularnym sposobem przetrwania kryzysu. Złoto, na przestrzeni ostatnich 6 miesięcy, zyskało na wartości ponad 11%. Oprócz inwestycji w złoto warto inwestować  również w inne surowce naturalne. Przykładem tego typu inwestycji są między innymi ropa oraz miedź. Wybierając surowiec w który zamierzamy inwestować warto również spojrzeć na jego perspektywy. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę surowce takie jak krzem, który jest coraz częściej wykorzystywany w budowie sprzętu elektronicznego.

Stopka autorska: lokaty bankowe – http://www.telegraf.biz/inwestycje/article,najlepsze_lokaty_dlugoterminowe,3112,1,1,1.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz