Oprawy łożyskowe stojące dzielone SAF

Oprawy łożyskowe stojące dzielone SAF stosuje się do wałów o rozmiarach calowych. Za sprawą uniwersalnej konstrukcji, niezwykle rzadko zdarza się potrzeba zastosowania oprawy w wykonaniu specjalnym. Dzięki czemu można znacząco zredukować koszty zakupu jak i późniejszego serwisu oprawy. Oprawy łożyskowe stojące dzielone SAF najczęściej tworzą cały komplet składający się z łożyska oraz tulei wciąganej. Ich konstrukcja dzielona jest w płaszczyźnie poziomej, przy podstawie posiadają, w zależności od wielkości oprawy, od dwóch do czterech otworów montażowych.

Reklama

Trwałość

oprawa łożyskowaOprawy łożyskowe dzielone SAF zapewniają bardzo długą trwałość dla łożyska pracującego wewnątrz. Precyzyjna obróbka gniazda łożyska zapewnia odpowiednie pasowanie dla odpowiedniego łożyska. Efektywne uszczelnienie zapewnia łożysku dobrą ochronę przed wpływem czynników zewnętrznych oraz jednoczesne utrzymanie smaru wewnątrz zespołu. Konstrukcja oprawy ułatwia konserwację oraz umożliwia częste wymiany środka smarnego.

Zastosowanie

Oprawy łożyskowe stojące dzielone SAF spełniają wymagania najcięższych środowisk, mogą być z powodzeniem stosowane w przypadku występowania znacznych obciążeń jak np. w przenośnikach czy maszynach kopalnianych. Sprawdzą się również w przypadku aplikacji w maszynach wysokoobrotowych takich jak dmuchawy czy wentylatory. Bardzo duży wybór uszczelnień zapewnia gwarancję, że nawet w środowiskach o wysokim zapyleniu, oprawy te będą mogły wydajnie pracować przez długie lata bez obawy o wpływ zanieczyszczeń.

Montaż

Oprawy łożyskowe posiadają płaską podstawę o prostokątnym kształcie, która ułatwia właściwe ustalenie. Zdjęcie pokrywy podczas montażu bądź demontażu ułatwiają specjalnie wymodelowane szczeliny, tak aby proces poważania przebiegał bezproblemowo.

Stopka autorska: Oprawy łożyskowe dzielone – http://bearing.pl/916,oprawy-lozyskowe-dzielone.htm

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz