Oprawy łożyskowe stojące dzielone SNL

Oprawy łożyskowe stojące dzielone SNL, w rozmiarze do 32, to najpopularniejszy typ opraw łożyskowych. Stosowane są do wałów o średnicy od 20mm i nie przekraczających 160mm. Za sprawą uniwersalnej budowy, możliwe jest ich zastosowanie w większości aplikacji. Oprawy te są podzielne w płaszczyźnie poziomej, podstawa wyposażona jest w otwory montażowe przeznaczone do współpracy ze śrubami przyłączeniowymi.

Reklama

Moduły

oprawa łożyskowaOprawy łożyskowe dzielone SNL można łączyć z szeroką gamą uszczelnień, tworząc w ten sposób liczne odmiany oraz rodzaje wykonania opraw stojących, które należą do typowego standardowego zakresu rozmiarowego.

Podstawa

Podstawa oprawy wzmocniona jest konstrukcją żebrową, która zwiększa jej wytrzymałość, dodatkowe nadlewy materiału wokół otworów mocujących poprawiają ich odporność na wszelkie przeciążenia. Dzięki temu możliwe jest napięcie śrub mocujących, co skutecznie poprawia osadzenie oprawy na podłożu.

Mocowanie

Oprawy stojące dzielone SNL wyposażone są w dwa do czterech otworów mocujących. Ich ilość zależna jest od rozmiaru oprawy, jednak jeżeli istnieje taka konieczność, zawsze istnieje możliwość dorobienia dodatkowych otworów aby zwiększyć stabilność mocowania.

Odprowadzenie ciepła

Oprawy stojące dzielone SNL posiadają żebrową konstrukcję, która prócz zapewnienia dużej wytrzymałości, pozwala również lepiej odprowadzać ciepło. Ożebrowanie obecne przy podstawie tworzy dodatkową powierzchnie styku z podłożem, usprawniając wymianę cieplną oraz poprawiając chłodzenie.

Montaż i smarowanie

Oprawy łożyskowe dzielone SNL posiadają otwory umożliwiające montaż smarowniczek. W celu poprawienia procesu montażu i ustawienia oprawy, no powierzchniach bocznych oraz czołowych wyznaczono linie, które pokazują położenie osi otworu.

Stopka autorska: Oprawy łożyskowe dzielone – http://bearing.pl/916,oprawy-lozyskowe-dzielone.htm

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz