Jakie oprogramowanie sklepu internetowego wybrać?

oprogramowanie sklepu internetowegoZaopatrując witrynę służącą sprzedaży on-line w oprogramowanie sklepu internetowego zyskamy po pierwsze sklep internetowy, a po drugie funkcjonalne, wygodne, przyjemne w obsłudze i skuteczne narzędzie zarządzania nim.

Sklep internetowy to w dużej mierze grafika. To ona często zachęca do zakupów, podkreśla i przekonuje internautę o profesjonalizmie. Miła dla oka, nie banalna grafika sprawia, że witryna zapada w oko, a jeśli do tego wykonana jest na wysokim poziomie, można liczyć, że internauci szybko zaczną kojarzyć barwy z marką (identyfikacja wizualna).

Oprogramowanie sklepu internetowego natomiast to trochę jak elektroniczny pracownik idealny – co mu powiemy, to zrobi bezbłędnie i na czas. Może śmiało pełnić rolę prawej ręki, bo wykona za nas mnóstwo pracy, dopilnuje porządku i jeszcze doniesie, co na stronie słychać.

Oprogramowanie sklepu internetowego jest też trochę jak jego napęd. Wszyscy wiemy, że sklep internetowy działa 24/7. Żaden właściciel nie będzie siedział tyle godzin przed komputerem, ani nie będzie zatrudniał ludzi, by przez całą dobę pilnować działania sklepu. Im więcej sprowadza się do kontroli i rozwijania działalności tym lepiej. Po to właśnie jest oprogramowanie sklepu internetowego.

Firmy informatyczne, oferujące rozwiązania w tym zakresie proponują klientom opcje standardowe lub dedykowane, ściśle odpowiadające potrzebom witryny. Jedną z kategorii funkcji, jakie spotkamy w przypadku profesjonalnego oprogramowania to opcja zarządzania produktami. Na dowód przydatności dobrego oprogramowania przyjrzyjmy się, co dzięki temu zyskamy:

 • możliwość opisania oferowanych produktów i usług pod względem wszelkich możliwych cech, jakie one posiadają i jakie mogą być ważne z punktu widzenia klienta (nazwa, kolory, waga, wymiary, jednostka miary oraz wiele, wiele innych) i umieszczania nawet rozbudowanych opisów wraz ze zdjęciami i filmami instruktażowymi;
 • możliwość wygodnego edytowania treści dotyczących opisu, zdjęć i filmów;
 • dostępność opcji podglądu, tak, że dokonywane zmiany, nim zostaną ostatecznie umieszczone na stronie można zobaczyć „na próbę” w odpowiednim oknie;
 • dostępność tabeli cech, dzięki której klient ma możliwość porównania kilku wybranych produktów z oferty i jednoczesnego porównania ich między sobą;
 • oprogramowanie sklepu internetowego ułatwia też klientom wyszukiwanie konkretnych produktów, ponieważ posiada opcje priorytetu wyszukiwania. Priorytet wyszukiwania pozwala na „wymuszenie” określonej kryteriami kolejności wyszukiwania produktów;
 • możliwość wygodnej edycji cen produktów oraz zarządzania nimi (m.in. przeliczanie cen, zaokrąglenie cen);
 • oraz wiele innych.

Trzeba wiedzieć, że jeśli chodzi o oprogramowanie sklepu internetowego, nawet najbardziej wymagający właściciele sklepów będą zadowoleni, o ile kupią profesjonalne narzędzie. Standardowe oprogramowanie zawiera znacznie więcej funkcji, niż to tu zostało wymienione. Ponadto, standardowe rozwiązania to dopiero początek. Istnieje możliwość kreacji dedykowanych narzędzi, tym razem ściśle zindywidualizowanych do potrzeb.

Stopka autorska: oprogramowanie sklepu internetowegohttp://www.sklepy-internetowe.pl/oprogramowanie_sklepu/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.3/10 (liczba ocen: 4)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

 1. avatar

  To jest punk widzenia producenta oprogramowania dla sklepu. Według mnie jeśli ktoś ma trochę zdolności i trochę wiedzy o stronach i skryptach może skorzystać z darmowego oprogramowania. Gekosale, Magneto czy Presta to czołówka darmowego oprogramowania.

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 2 votes)

Dodaj komentarz