Jaka powinna być optymalna waga?

jabłko na wadzePrawdopodobnie męczysz się aby wrócić do wagi z czasów kiedy byłeś w dobrej formie. Jednak czy tak naprawdę potrzebujesz aż tyle schudnąć? Wielu lekarzy twierdzi, że nie musisz mieć idealnej wagi żeby być zdrowym (i jednocześnie szczęśliwym). Jeśli chcesz dowiedzieć się jaka powinna być Twoja idealna waga, sprawdź jak obliczyć BMI.

Jeśli jesteś otyły, zrzucenie przynajmniej 10% Twojej aktualnej wagi wpłynie niezwykle pozytywnie na Twój stan zdrowia. Pozytywne skutki jakich możesz spodziewać się po odchudzaniu to obniżenie ciśnienia, cholesterolu, cukru i redukcja ryzyka chorób serca. Poza tym takie podejście do odchudzanie jest zdecydowanie łatwiejsze, a uzyskane efekty są łatwiejsze do utrzymania.

Reklama

Podobnie jak temperatura ciała jest zaprogramowana na 36.6 stopni Celsjusza, tak samo jest z poziomem tkanki tłuszczowej, która jest naturalnie regulowana przez organizm człowieka żeby utrzymać się w zakresie od 10% do 20%. Wiele hormonów, reakcji chemicznych i apetyt stara się o to żeby otrzymać wagę i poziom tkanki tłuszczowej na zaprogramowanych w naszych genach poziomie.

Nie wszystko jednak jest kompletnie zależne od genów. Ilość tkanki tłuszczowej może być zredukowana dzięki odpowiedniej diecie i ćwiczeniom. Czasami wymaga to sporo wysiłku i wytrwałości, ale patrząc na to długoterminowo, ciężka praca wykonana teraz, odpłaci Ci się dobrym zdrowiem przez długie lata.

Żeby schudnąć i jednocześnie uniknąć w przyszłości efektu jo-jo, musisz zrobić dwie rzeczy. Po pierwsze schudnij o 10% Twojej aktualnej wagi, (nawet jeśli jesteś bardzo otyły). Żeby to osiągnąć musisz zmienić swoją dietę na zdrowszą i wprowadzić do swojego życia więcej ruchu. Po drugie po osiągnięciu poprzedniego celu staraj się utrzymać nową wagę przez okres przynajmniej kilku miesięcy. Po tym czasie możesz powtórzyć cały proces.

Dzięki takiemu podejściu przyzwyczaisz swoje ciało do nowej wagi, nawyków żywieniowych i nowych, mniejszych porcji. Unikniesz również zbyt dużej utraty mięśni co ma często miejsce podczas zbyt szybkiego odchudzania.

Stopka autorska: jak obliczyć BMI – http://odchudzacz.blogspot.com/2011/07/jak-obliczyc-bmi.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz