Sposób na wyszukane i oryginalne CV

pracaRynek pracy oferuje także stanowiska, wymagające od pracownika niestandardowego podejścia do swoich obowiązków. Chociaż Urzędy Pracy w całej Polsce niechętnie publikują wyszukane oferty, które przygotowane w oryginalny sposób nie tworzą spójności z całą resztą, pisanych urzędowym językiem zajawek. Odpowiedniego podejścia do pracy może wymagać od Ciebie na przykład studio graficzne, które poszukuje ludzi z pasją, codziennym luzem i głową pełną ciekawych, designerskich pomysłów. Nikt nie oczekuje od Ciebie galowego stroju, ani ułożonej przed lustrem fryzury. W ekipie, z którą przyjdzie Ci pracować masz czuć się możliwie komfortowo, dlatego i pracodawca będzie stawiał przed Tobą inne warunki.

Reklama

Jak przygotować oryginalne CV?

Przede wszystkim powinieneś odsunąć na bok większość pierwotnie wpajanych Ci zasad. Zastanów się czy dobrym wyjściem nie będzie chociażby krótki film wideo, albo dołączone do CV zdjęcie z Twoim zakręconym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Pamiętaj, aby zaprezentować się od jak najlepszej strony, ale zrób to dbale i z dobrym gustem, tak aby nikt nie miał mieszanych uczuć związanych z Twoją osobą.

Do aplikacji dołącz także niestandardowy list motywacyjny. Pisz lekko, zwięźle, ale z lekkim humorem. Uruchom swoją kreatywność i zastanów się jakiego człowieka na stanowisko webdesignera szuka przyszły pracodawca. Nie skupiaj się w żadnym wypadku na zdobytym wykształceniu. Wspomnij o odbytej praktyce, ale przede wszystkim pochwal się swoim portfolio, które także dołącz do kompletu dokumentów. List motywacyjny musi tryskać energią, świeżością i werwą jakiej brakuje innym aplikantom na to stanowisko.

Czy warto ryzykować?

Warto. Od tego jak bardzo pokażesz siebie w innym, bardziej oryginalnym świetle zależy to czy upragnione stanowisko będzie należało do Ciebie. Pamiętaj, że każda praca wymaga od Ciebie wysokiej motywacji i zaangażowania w prowadzone przez firmę projekty. Niestandardowe CV jest wysoce pożądane i nie rezygnuj z tonu jaki przybrałeś na początku sporządzania swojej dokumentacji.

Stopka autorska: praca – http://www.artykuly.net.pl/index.php/gdzie-i-jak-szukac-pracy/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz