Lampy do każdego pokoju

Na rynku jest wielu producentów oferujących różne typy oświetlenia. Jedną z marek wiodących na rynku jest Massive. Oświetlenie tej firmy to kolekcje lamp stworzone z myślą o każdym pomieszczeniu w domu.

Dzisiejszy, ogromny wybór nowoczesnych lamp wydaje się być nieskończony. Tak samo jest z wyobraźnią projektantów, którzy je tworzą. Począwszy od włoskich poprzez niemieckich, a kończąc na skandynawskich projektantach, formy, pomysły i funkcje są tak różne jak ich twórcy. Z takim wyborem niełatwo wybrać lampę do domu. Jakie podstawowe funkcje spełnia oświetlenie i dlaczego jest tak ważnym elementem?

lampki w osłonach

I wszystko jasne

Oświetlenie centralne, a więc żyrandole czy lampy sufitowe, jest jednym z podstawowych, które imituje świtało dzienne. Jest łagodniejsze niż oświetlenie halogenowe. Zapewnia ono równomierne oświetlenie całego pomieszczenia. Jest używane jako podstawowe źródło światła w domu.

Podkreślić styl

Oświetlenie, które ma akcentować i podkreślać odpowiednie elementy w domu jest jednym z najbardziej kreatywnych opcji. Nie ma tu mowy o funkcjonalności takich lamp ale o podkreśleniu dzięki nim tego, na co warto zwrócić uwagę. Może być to kominek czy obraz w niszy w ścianie.

Tego rodzaju oświetlenie dobrze współgra z lampami, których zadaniem jest równomierne oświetlenie wnętrz. Jednym z doskonałych rozwiązań jest oświetlenie marki Massive. Dzięki lampom tego producenta podkreślimy piękno naszego domu.

Oświetlenie zorientowane na zadania

Oświetlenie ma nie tylko tworzyć odpowiednią atmosferę, ale także służyć konkretnym celom. Musi dawać dobre i jasne światło, które będzie się skupiać na danej przestrzeni. Takie zadanie spełniają lampy biurkowe, czy halogeny instalowane pod szafkami w kuchni, oświetlające blaty.

Funkcjonalność i piękno

Różne oświetlenie to różne efekty, dlatego inne funkcje będzie pełnić w pokoju gościnnym a inne w kuchni czy sypialni. Odpowiednie rozmieszczenie lamp pomoże optycznie powiększyć mały pokoik i sprawić, że stanie się wizualnie wyższy i szerszy.

Stanowi też istotny dodatek dekoracyjny, dlatego powinno współgrać z wystrojem wnętrz mieszkania. Nowoczesne lampy raczej odpadną przy przy prowansalskich dodatkach, dlatego trzeba je dobierać z rozwagą, aby stworzyć spójną całość.

Dzięki kolekcji Massive można dobrać właściwą lampę do właściwego pomieszczenia dzięki zaproponowanym przez producenta różnym stylom dekoratorskim.

światło w domu

Ciepło, zimno

Oświetlenie również powinno być dobrane w taki sposób, aby nie drażniło oczu i nie powodowało dyskomfortu w danym pokoju. Tu dużo zależy od barwy żarówek i natężenia światła. Ciepłe barwy nadają pomieszczeniom nastroju intymności, dlatego najlepiej sprawdzają się w sypialniach.

Chłodniejsze odcienie bieli znajdą doskonałe zastosowanie w pomieszaniach, takich jak kuchnia czy łazienka. Barwa światła wpływa również na to jak są postrzegane dane przedmioty.

Należy pamiętać, że oświetlenie stanowi bardzo ważny element w każdym domu i mieszkaniu. Dzięki niemu można nie tylko stworzyć odpowiedni nastrój, ale także wyeksponować dzieła sztuki czy optycznie powiększyć pokój.

Światło wpływa także na nasze samopoczucie, dlatego powinno być dobierane z rozwagą i być dopasowywane do naszych potrzeb.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz