Oświetlenie LED – sposób na oszczędzanie

W obecnych czasach coraz częściej słyszy się o podwyżkach prądu, dlatego coraz więcej osób szuka sposobu na oszczędzanie. Oświetlenie LED w tym przypadku jest znakomitym rozwiązaniem. Lampy LED pozwalają oszczędzić sporo pieniędzy wydawanych na opłaty rachunków za prąd.

Reklama

diody ledLicznik energii elektrycznej nalicza zużycie poprzez używanie urządzeń elektrycznych, w których nie ma możliwości wymiany jakiejś części by prąd zużywał się w mniejszym stopniu. Inaczej jest z oświetleniem, można oczywiście zastosować żarówki energooszczędne, jednak idealnym rozwiązaniem coraz częściej stosowanym przez użytkowników jest oświetlenie ledowe. Lampy LED są droższe od tradycyjnych żarówek i żarówek energooszczędnych, jednak w przeliczeniu, ich żywotność oraz mały pobór prądu przekłada się na zmniejszenie rachunków za prąd. Tego typu oświetlenie jest bardzo bezpieczne, ważne jest to że oświetlenie LED nie zawiera rtęci, przez co jest zdrowe dla człowieka jak i środowiska. Takie oświetlenie znakomicie nadaje się do oświetlenia pomieszczeń o dużych powierzchniach, w sypialni takie oświetlenie stwarza bardzo przyjemny nastrój, często jest ono też stosowane do oświetlania półek sklepowych. Oświetlenie ledowe jest ogromnie odporne na wahania napięć i prąd udarowy, do tego jego wielkim atutem jest to, że są bardzo odporne na wstrząsy mechaniczne. Żarówki w tego typu oświetleniu nie nagrzewają się zbytnio dlatego są w pełni bezpieczne (nie ma zagrożenia pożaru ani poparzenia). Lampy LED są bardzo żywotne, nawet mimo częstego ich włączania i wyłączania, wahania temperatury również nie maja na nie większego wpływu. Tego typu oświetlenie nie musi się nagrzewać, przez co od razu w pełni oświetla pomieszczenie, jeżeli kończy się ich żywotność, ostrzegają o wymianie poprzez ściemnianie światła.

Oświetlenie LED świetnie sprawdza się w miejscach mało dostępnych, dlatego często wykorzystuje się je w oświetlaniu mebli kuchennych, blatów itp. Żarówki LED dostępne są w różnych kolorach, a dzięki temu że nie ma potrzeby używania specjalnych filtrów, emitowane światło jest intensywne.

Stopka autorska: oświetlenie ledowe – http://luxon.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz