Oszczędzanie z myślą o przyszłości swojego dziecka

Przyszłość dziecka jest niezwykle ważna – to potwierdzi każdy rodzic. Odpowiednie zaplecze finansowe pozwala mu na realizowanie zarówno marzeń, jak i zdobywanie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej. Niestety, zdecydowana część rodziców nie potrafi odkładać funduszy na przyszłość dziecka. Wynika to przede wszystkim z błędnego przeświadczenia, że aby oszczędzać trzeba sporo zarabiać.

Reklama

W jaki sposób można oszczędzać?

Oszczędzanie na przyszłość swojego dziecka

Każdy zainteresowany rodzic może zacząć oszczędzać praktycznie w każdej chwili. Nie trzeba bowiem zarabiać dużo, aby odpowiednio zabezpieczyć przyszłość potomka. Drobne, niemniej regularnie odkładane kwoty mogą złożyć się na całkiem pokaźną sumę. Dodatkowo, każdy zainteresowany rodzic może skorzystać z szeregu instrumentów finansowych, które w swoich ofertach mają banki. Dzięki zaś takiemu rozwiązaniu będzie mógł tym szybciej powiększać zgromadzone środki. O czym mowa?

Konto, lokata…

Możliwości odkładania jest sporo. Podstawową sprawą jest oczywiście otwarcie konta oszczędnościowego, na które to będą przekazywane zaoszczędzone środki. Warto przy tym podkreślić, że instytucje finansowe bardzo często proponują – w takim przypadku – dodatkowe oprocentowanie. Ponadto, zgromadzone tak środki po pewnym czasie można wykorzystać do założenia długoterminowej lokaty dla dziecka.

… a może obligacje skarbowe?

Coraz częściej wśród rodziców odkładających comiesięczne kwoty na rzecz potomków, padają pytania odnośnie obligacji skarbowych. To bardzo korzystne rozwiązanie zwłaszcza z uwagi na fakt, iż oprocentowanie – w takim właśnie przypadku – jest uzależnione od inflacji. Dzięki temu każdy konsument decydujący się na zakup obligacji ma pewność, że realna wartość zainwestowanych środków zostanie zachowana.

Inne dostępne produkty

Poza wspomnianymi powyżej produktami oferowanymi przez instytucje finansowe, warto również wspomnieć o funduszach inwestycyjnych i programach, które oszczędzanie łączą z ubezpieczeniem. Te pierwsze cieszą się coraz większą popularnością, drugie zaś kładą nacisk na zabezpieczenie dziecka przed ewentualną śmiercią któregokolwiek rodzica – wówczas dziecko otrzymuje rentę (okres wypłaty świadczenie zależy jednak od wykupionego ubezpieczenia).

Małymi krokami do celu…

Gama możliwych sposobów oszczędzania jest szeroka. Warto jednak pamiętać, że ważniejsze – niż sam wybór odpowiedniej metody – jest systematyczne gromadzenie nawet małych sum. Tylko wówczas oszczędności naprawdę zaczną rosnąć!

Stopka autorska: lokaty dla dziecka – http://www.najlepszelokaty.pl/lokata-dla-dziecka/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz