Palenie cygara – nowa rozrywka klasy średniej.

Żyjemy w czasach, w których nowe zwyczaje bardzo szybko się upowszechniają i spotyają się z uznaniem – szczególnie wśród tworzących się nowych warstw społecznych. Zapewne z tej przyczyny, bardzo powszechne w ostatnim czasie jest w Polsce palenie cygar. Zwyczaj ten upowszechnił się głównie wśród mężczyzn – prywatnych przedsiębiorców lub menadżerów średniego i wysokiego szczebla. Jednocześnie ze wzrostem zainteresowania nową używką, zrasta także poziom zakupu cygar głównie tych klasy premium.

Reklama

palenie cygaraTaka sytuacja jest spowodowana stałym przyrostem zasobów finansowych ludzi (szczególnie tych należących do wymienionych wcześniej grup), ale i oczekiwaniem od życia innych niż dotychczasowe rozrywek. Wiadomości na temat jak palić cygara nie są ciągle ogólnie dostępne, ale blogi internetowe umożliwiają wyszukanie niezbędnej wiedzy, więc ze wzrostem zainteresowania idzie też świadomość dotycząca nowej używki. Zwiększa się także ilość restauracji, klubów i innych miejsc, w których można rozkoszować się cygarem. Powoduje to, że świadomość tego jak palić cygara staje się wielce powszechna, głównie za sprawą ludzi, którzy propagują zarówno palenie cygar, jak i rytuałów wokół cygarowych.

Jak to zawsze w takich sytuacjach bywa, smakosze i miłośnicy cygar poszukują także urządzeń związanych z cygarami, w tym takich jak humidory cedrowe, obcinarki, zapalniczki itp. Te wszystkie akcesoria, rytuały, zachowania, oznaczają ni mniej, ni więcej, że palenie cygara jest ceremonią i poddaje się ścisłym wytycznym. Począwszy od obcięcia, aż do końca proces toczy się w określony sposób. Smakosze poświęcają dużo czasu na oddawanie się tej czynności bowiem palenie cygara często trwa nawet kilka kwadransów. Trzeba podkreślić, że odpowiedź na pytanie jak palić cygara nie jest prosta i oczywista. Palenie cygara to przede wszystkim szanowanie pewnych przykazań i rytuałów. Ludzie szukają wiadomości na ten temat i znajdują je przede wszystkim w sieci. Zwiększa się więc dzięki temu świadomość i zainteresowanie jak palić cygara, dzięki czemu mężczyźni mają interesujący, nowy rodzaj odpoczynku we własnym towarzystwie. Warto jednak podkreślić, że cygara nie są typowo męską rozrywką i pali je coraz więcej kobiet w różnym wieku. Zanosi się więc na to, że obyczaj palenia cygar stanie się w tym samym stopniu akceptowany jak w krajach rozwiniętych i również nasi rodacy będą preferowali cygara w miejsce papierosów. A czy to dobrze czy źle, że upowszechnia się nowa używka? To już raczej pytanie na inny artykuł…

Stopka autorska:

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 1.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz