Papeteria ślubna – zaproszenia, winietki na stół itp.

Obecnie pary planujące ślub mają bardzo duży wybór papeterii ślubnej. Należą do niej nie tylko zaproszenia i zawiadomienia ślubne, ale także inne elementy dekoracyjne i praktyczne, które mogą bardzo się przydać podczas uroczystości i wesela.

Reklama

papeteria ślubnaJednym z najbardziej popularnych i przydatnych są winietki na stół. Nie wyobrażacie sobie, żeby kuzyn Marek spędził wieczór obok ciotki Krysi? Nie chcecie, aby młodzież na weselu się nudziła siedząc wśród starszych?  Winietki na stół są idealnym pomysłem. To one przyporządkowują danego gościa do jego miejsca przy stole. Oczywiście wszystko zależy od Was, kto będzie ze sobą sąsiadował. A może tak samotną kuzynkę Anię ze strony Pani Młodej posadzić obok samotnego kuzyna Pawła od strony Pana Młodego? Dzięki winietkom nic nie stoi na przeszkodzie. Dzięki winietkom na stole każdy gość będzie miał już swoje określone miejsce, więc pozwolą one uniknąć gonitwy przy wejściu na salę weselną.

Obok winietek na stół przydać się mogą także karty menu.  Są w nich wypisane po kolei dania, które będą podawane na naszym przyjęciu weselnym oraz ich krótki opis. Jest to bardzo praktyczne, gdyż dzięki kartom menu goście wiedzą, jakie potrawy będą serwowane w danym momencie i spośród jakich dań będą mogli wybierać.

Na stole sprawdzą się także zawieszki na alkohol. Tradycyjna wódka weselna będzie się ładnie prezentowała, dzięki pięknym, ozdobnym etykietom. Mogą mieć formę specjalnego „ubranka”, samoprzylepnej naklejki. Również ten element papeterii ślubnej jest zazwyczaj personalizowany, dostosowywany do charakteru na przykład zaproszeń ślubnych czy winietek. Na każdym z tych elementów stosowane są takie same czcionki, kolory czy dekoracje graficzne.

Podziękowania dla rodziców to bardzo ważny element ślubnej papeterii.  Będzie to doskonała pamiątka na długie lata, więc warto poświęcić trochę czasu w ich wybór i przygotowania. Najczęściej są to papierowe kartki, wtedy powinny być wykonane na papierze najlepszej jakości – sztywnym, aby podziękowanie nie zniszczyło się zbyt szybko (a najlepiej w ogóle). Co piszemy na podziękowaniu? To, co chcemy napisać, to, co mamy w swoich sercach, mogą to być nasze słowa, można poszukać inspiracji w książkach, Internecie. Ważne jest, aby w takim podziękowaniu zwracać się odpowiednio: Kochani Rodzice! Należy zachować wszelkie formy grzecznościowe. Na podziękowaniu możemy zamieścić swoje zdjęcie.

Wybierając papeterię ślubną pamiętajmy, żeby była utrzymana ona w odpowiednim stylu. Ponadto  powinna być dostosowana rozmiarowo do wymagań, na przykład nie zamawiamy zaproszeń lub podziękowań, których nie zmieścimy do tradycyjnej koperty. Zamawianie specjalnych kopert może znacznie podwyższyć koszty naszego wesela. Najważniejsza jest jakość: jakość papieru i druku oraz estetyka wykonania.

Stopka autorska: zaproszenia – http://www.parka.com.pl/zaproszenia-slubne.php

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz