Co warto zobaczyć w Paryżu?

Paryż to miasto w którym życie nigdy nie zamiera nawet nie zwalnia tempa. Od lat jest ważnym ośrodkiem kulturowym na naszym kontynencie, tutaj mają także swoją siedzibę liczne organizacje. Paryż to także światowe centrum mody.

Reklama

Wieża eifflaWarto poświecić temu miastu kilka dnia, a nawet całe swoje wczasy. Trudno wskazać główny i najważniejszy zabytek Paryża. Najwięcej turystów zachwyca się Luwrem- największym pałacem połączonym z Muzeum Narodowym. Luwr to skupisko najważniejszych arcydzieł sztuki światowej. Między innymi jest to Mona Lisa. Do atrakcji zalicza się także Pola elizejskie, Łuk Triumfalny. Do najważniejszych obiektów sakralnych zaliczamy Bazylikę Sacre- Coeur. Symbolem Paryża jest oczywiście najsłynniejsza z budowli- wieża Eiffla. Rozrywką i niezapomnianym przeżyciem jest także sam spacer wzdłuż Sekwany, która znajduje się na trzecim miejscu co do wielkości rzek we Francji.

Paryż to miasto pełne uroku i niesamowitego klimatu, jako jedyne w Europie nazwane jest miastem zakochanych. Oprócz tego Paryż słynie z bohemy, czyli środowiska artystycznego. Szczególnie na Montmartre można znaleźć mnóstwo muzeów i dzieł sztuki. Szczególnie wart uwagi jest Muzeum d’Orsay, w którym odnajdziemy przykłady sztuki impresjonistycznej. Paryż mimo swej nowoczesności zachował subtelny i delikatny klimat powiązany z tradycją. Stolica Francji pełni dużą rolę wśród krajów europejskich, jednak nowoczesne budynki nie wpływają bezpośrednio na charakter miasta, gdyż wszystkie znajdują się w dzielnicy biznesowej La Defence. Paryż nie należy do najtańszych miast, jednak oprócz ekskluzywnych hoteli można znaleźć tu także tańsze hostele czy schroniska dla młodzieży z całej Europy.

Port zlokalizowany jest około 80 kilometrów od centrum miasta. Do Paryża można polecieć jedną z tanich linii lotniczych. Tanie latanie w ostatnim czasie stało się bardzo popularne i niczym nie umniejsza tradycyjnym liniom, gdyż również zapewnia komfort, bezpieczeństwo a przede wszystkim oszczędność w kosztach podróży, co pozwoli cieszyć się pełniej wczasami w Paryżu.

Stopka autorska: wczasy – http://www.esky.pl/wczasy

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz