Pasmanteria – czy sklepy tego typu mają rację bytu?

Pasmanterie to sklepy które większości kojarzą się z poprzednim ustrojem. Są to miejsca gdzie nasze mamy czy babcie udawały się po niezbędne akcesoria do szycia. Dzięki temu mogliśmy biegać po ulicach w spodniach z łatami, popsute guziki czy zamki błyskawiczne były zastępowane nowymi. Dzisiaj praktycznie ciężko znaleźć tego rodzaju sklep. Jednak czy mimo tego mają one racje bytu? Czy opłaca się prowadzić pasmanterię w obliczu współczesnej gospodarki wolnorynkowej?

Reklama

niciPrzede wszystkim odpowiedź nigdy nie będzie jednoznaczna, gdyż wszystko zależy od kilku czynników. Jeżeli jesteśmy praktykami, znamy się na obróbce materiału, potrafimy skracać spodnie, przyszywać profesjonalnie zamki, przerabiać sukienki to w takiej sytuacji jak najbardziej opłaca nam się prowadzić działalność taką jak pasmanteria. Wielu nie zdaje sobie nawet sprawy iż sama sprzedaż takich artykułów jak nici czy guziki w detalu nie jest opłacalna, dlatego możliwa będzie tylko w sytuacji kiedy to będziemy oferowali większą liczbę usług. Ktoś kto pragnie w chwili obecnej otworzyć sobie pasmanterię niech się trzy razy zastanowi. Wszak nici czy zamki błyskawiczne to artykuły na jakich nie zbije się kokosów, nie są one drogie, nie spowodują że nasze przychody będą gigantyczne.

Jeżeli ktoś jednak myśli o handlu z większymi firmami, czyli sprzedaży produktów pasmanteryjnych do fabryk ubrań, do miejsc gdzie szyje się koszulki czy kurtki ten musi zainteresować się tym na większą skalę. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim kluczowym jest zamawianie produktów od producentów, którzy to liczą sobie zamówienia w tysiącach. W takiej sytuacji chyba nikt nie zdecyduje się zamówić produktów w takich ilościach do pasmanterii osiedlowej. Dodatkowo zakup takich partii towaru to naprawdę spore koszta, dlatego powyższa teza, dotycząca współpracy z producentami jest jak najbardziej trafna.

Jednak musimy zdawać sobie sprawę z faktu iż dzisiaj wielka część produkcji trafia na polski rynek z dalekiego wschodu, przez co warto związać się umowami z producentami, którzy to stawiają na jakość towaru, którzy produkują dla klienta świadomego, gotowego wydać naprawdę poważne kwoty pieniędzy na swoje ubrania. W tym celu, jeżeli chcemy być pasmanterią, która będzie zaopatrywała tego typu zakłady produkcyjne nie możemy sobie pozwolić na zamawianie kontenerów z guzikami czy nićmi z Chin, a udać się na poszukiwanie najlepszego towaru w obrębie naszego kraju.

Zatem jeżeli chodzi nam po głowie założenie pasmanterii, jeżeli pragniemy zdecydować się na tego typu działalność, to albo będziemy ją łączyć z wykonywaniem drobnych pracy typu szycie czy skracanie ubrań, lub po prostu nastawimy się na sprzedaż hurtową, gdzie produkty będą trafiały do producentów choćby odzieży.

Stopka autorska: nici – http://www.polimex.net

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz