Paszport do eksportu – czym jest?

Paszport do eksportu jest działaniem pochodzącym z priorytetu: Polska Gospodarka na Rynku Międzynarodowym, który należy do programu Innowacyjna Gospodarka. Działanie to ma sprawić, że dzięki promocji polskiej gospodarki poprawi się jej pozycja poza granicami. Dzięki takim działaniom przedsiębiorcy działający w Polsce, staną się atrakcyjnymi partnerami dla kontrahentów z zagranicy.

Reklama

statek w porcieO paszport do eksportu mogą się ubiegać przedsiębiorstwa małe i średnie, które już nawet rozpoczęły eksport, ale dochód z eksportu nie przekracza 30 % całości. Głównym wymogiem stawianym przedsiębiorcom, jest posiadanie siedziby na terenie kraju. Najważniejszym procesem podczas ubiegania się o paszport do eksportu, jest znakomity plan rozwoju eksportu. To właśnie wdrażanie tego planu znacznie wpływa na przyznanie danej firmie środków. Paszport do eksportu wpływa na zwiększenie eksportu, zwiększenie współpracy z zagranicą oraz promowanie produktów polskich.

Realizacja planu rozwoju eksportu obejmuje między innymi misje gospodarcze, które polegają na udziale w targach i wystawach poza granicami Polski. Istnieje wiele instytucji, które świadczą pomoc w realizacji i powstawaniu plan rozwoju eksportu.

Przedsiębiorstwo które zdobędzie paszport do eksportu będzie objęte usługami takimi jak: przeprowadzenie oceny kwalifikowalności a także potencjały eksportowego, doradztwo w zakresie rynku docelowego i działań promocyjnych, dokumentów pozwalających na sprzedaż towarów i usług poza granicami kraju, wsparciem finansowym m.in. na koszty ubezpieczenia transakcji dotyczących eksportu, stworzeniem planu rozwoju eksportu. Okres realizacji takie projektu nie może przekraczać więcej niż 24 miesiące. W czasie trwania targów albo wystaw, przedsiębiorca ubiegający się o dofinansowanie powinie odbyć minimum jedno spotkanie z potencjalnym partnerem biznesowym na rynku zagranicznym. Dzięki takim spotkaniom można uzyskać informacje na temat dokumentów, dzięki którym dopuszczenie towarów i usług staje się możliwe.

Stopka autorska: paszport do eksportu – http://www.groupe-logos.com/2010/index.php?option=com_content&view=article&id=13&Itemid=108&lang=pl-pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz