Pękniete paznokcie

paznokcieTo przytrafia się każdej Pani i zazwyczaj jest nie małą tragedią. O czym mowa? Oczywiście o pękniętych pazurkach… Jak temu zaradzić?

Przede wszystkim warto być zapobiegliwą. Jeśli wiemy że nasze paznokcie są łamliwe odpowiednio wcześnie należy zaopatrzyć się w specjalny zestaw w skład którego wchodzą jedwab, klej i polerka. W razie pęknięcia wygładzamy pazurka pilniczkiem, nakładamy jedwab następnie rozprowadzamy klej. Po wyschnięciu polerujemy pęknięte miejsce.

Reklama

Istnieją również inne sposoby na pęknięcia. Kolejnym z nich są specjalistyczne plasterki mające kształt paznokcia. Dobieramy je do wielkości naszych paznokci i naklejamy tworząc niewidzialną powłokę która skleja paznokcie. Tak przygotowanego paznokcia należy następnie wygładzić korzystając z polerki.

W gabinetach kosmetycznych aby skleić pęknięcia używa się metody Fiberglass. Podobnie jak w pierwszej technice polega ona na nałożeniu kleju wraz z włóknem jedwabnym, ale z dodatkiem płynnego szkła i aktywatora. Techniki używa się również przy przedłużaniu paznokci.

Wracając do początku artykułu, aby paznokcie były mniej łamliwe poleca się stosowanie odżywki zarówno na co dzień jak i po sklejeniu pęknięcia. Działanie takie sprawi że twoje paznokcie będą mocniejsze oraz będą rosły szybciej.

Uwaga! Jeśli paznokieć pękł tak że wydobywa się spod niego krew lub osocze zabezpieczamy go korzystając z plastra bądź opatrunku zabezpieczając go w ten sposób przed dalszymi uszkodzeniami . W żadnym wypadku nie stosujemy wtedy kleju który może doprowadzić do infekcji.

Stopka autorska: paznokcie – http://www.professionails.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz