Pielęgnacja wrażliwej skóry dziecka

Mimo, że pielęgnacja skóry małego dziecka wydaje się być bardzo prosta to jednak, jeśli samodzielnie ją realizujemy może stać się ona dla nas naprawdę dużym problemem.

Reklama

dzieckoDzieje się tak, dlatego, że skóra nowo narodzonego dziecka jest bardzo cienka, a tym samym nieodporna. Z tego też względu bardzo łatwo ją podrażnić, mimo, że wcale tego nie chcemy i staramy się należycie o nią dbać. Aby zapobiec schorzeniu, jakim to są odparzenia u niemowląt warto zapoznać się ze wszystkimi zasadami, jakie obowiązują w pielęgnacji malucha. Wydaje nam się niekiedy, że kosmetyki dziecięce są dobrem samym w sobie. Oczywiście pomagają nam dbać o skórę malucha, lecz jeśli są stosowane w nadmiarze mogą także przyczynić się do powstawania odparzeń. Jeśli bowiem zbyt dużo nałożymy oliwki czy też kremu, a następnie założymy pieluchę skóra będzie cały czas miała kontakt z wilgocią a to sprawi, że będzie narażona na podrażnienia. Oczywiście niezwykle ważne jest także to, aby często zmieniać pieluszkę. Robić to należy, więc nawet wówczas, kiedy jest ona czysta i sucha. Lekarze zalecają zmieniać pieluszkę, co najmniej raz na dwie godziny. Warto także nie stosować jedynie samych pampersów, lecz także przynajmniej od czasu do czasu założyć pieluchę tetrową. Przepuszcza, bowiem ona więcej powietrza, a tym samym skóra malucha także jest bardziej bezpieczna. Nie zapomnijmy także o czynnościach związanych z toaletą dziecka. Tutaj także nie potrzebne są nam żadne płyny, lecz wystarczy myć pociechę wodą z mydłem, aby zapewnić jest komfortową czystość w każdej sytuacji.

Jeśli zbliża się Twój okres porodu już dziś zainteresuj się właściwą pielęgnacja dziecka. Nie ma nic gorszego dla każdego rodzica, aniżeli choroba jego dziecka. Wówczas, każdy rodzic stara się bowiem poruszyć niebo i ziemię, aby jego dziecko mogło wyzdrowieć. Niestety bardzo często dzieje się tak, że różnego rodzaju dolegliwości, czy jak kto woli, choroby u małych dzieci, nie mogą być skutecznie leczone bez odwiedzenia lekarza. Przykładem takiej choroby może być ciemieniucha u niemowląt. Ciemieniucha u niemowląt, charakteryzuje się występowaniem różnego rodzaju plamek na skórze małego dziecka. Z tego właśnie powodu, bardzo często, szczególnie u świeżo upieczonych rodziców, dochodzi do aktów paniki, które związane są z bardzo małą wiedzą na opisywany temat. Na całe szczęście, ciemieniucha u niemowląt może być skutecznie leczona. Aby tak się jednak stało, konieczna jest wizyta u dobrego lekarza. Dzięki jego poradom może bowiem dojść do sytuacji, w której owa ciemieniucha u niemowląt, zostanie w pełni wyleczona. Ci rodzice, dla których jest to nowy temat, powinni o tym pamiętać. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy to właśnie ich dziecko zachoruje na opisywaną w niniejszym tekście dolegliwość. Wówczas spokój i przede wszystkim odpowiednia wiedza są na przysłowiową już „wagę złota”.

Stopka autorska: odparzenia u niemowląt – http://komfortmaluszka.edziecko.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz