Pierścionki zaręczynowe – na co uważać?

Czy spodoba się przyszłej żonie, czy rozmiar okaże się dobry, czy nie zniszczy się niedługo po zakupie – mężczyźni, którzy kupują pierścionki zaręczynowe, mają wiele wątpliwości związanych z tym zakupem. Poznaj najczęstsze pułapki, w które wpadają, i dowiedz się, co zrobić, aby ich uniknąć.

Reklama

Jaki to metal?

Chcesz kupić złoty pierścionek, więc wystarczy, że dowiesz się, czy został on wykonany z tego kruszcu? Błąd! Istnieją różne stopy złota, dlatego musisz też podjąć decyzję, który z nich wybrać. W tym celu spójrz na jego próbę. Oznaczenie 333 mówi, że do produkcji biżuterii użyto 33,3% tego cennego materiału. Pozostałe składniki to inne, tańsze metale, które utwardzają złoto. Dzięki nim taki stop jest bardziej odporny na uszkodzenia, ale też może uczulać, jeśli w składzie znajdzie się np. nikiel. Sprawdzaj więc dokładnie, jakiego stopu złota użyto w wybranym pierścionku, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Czy to na pewno diament?

Diamenty należą do najdroższych kamieni szlachetnych na świecie – nic więc dziwnego, że z czasem zaczęto szukać ich tańszych odpowiedników. I nie ma w tym nic złego – pod warunkiem, że masz świadomość, że wybrany przez Ciebie pierścionek został ozdobiony cyrkonią lub inną tańszą błyskotką. Kupując biżuterię z niepewnego źródła lub od nieuczciwego sprzedawcy, ryzykujesz jednak, że zapłacisz za takie szkiełko o niewielkiej wartości tyle samo, co za ozdobę z diamentem.

Jak tego uniknąć? Pamiętaj, że prawdziwe diamenty sprzedawane są z certyfikatem potwierdzającym ich autentyczność oraz wagę i inne parametry techniczne. Jeśli więc sklep, w którym chcesz kupić pierścionek, nie dołącza do zakupu takich certyfikatów, lepiej rozejrzyj się za innym salonem jubilerskim.

Dlaczego pierścionek się porysował?

Niektórzy narzekają, że ich piękny pierścionek już po kilku miesiącach noszenia stracił swój dawny blask. Tego również możesz uniknąć, jeśli już podczas zakupów zwrócisz uwagę na materiał, z którego wykonano biżuterię. Wbrew pozorom lepszy i droższy stop złota nie zagwarantuje Ci większej trwałości. Kruszec ten jest bowiem dość miękki, dlatego to inne metale znajdujące się w stopie zapewniają mu twardość i odporność na uszkodzenia. Wybieraj więc pierścionki zaręczynowe o próbie 585, która jest optymalnym połączeniem trwałości i pięknej, szlachetnej barwy.

Odbarwienia na białym złocie

Złoto ma z natury żółtą barwę, dlatego biały kolor uzyskuje się przez powlekanie go innym metalem, np. palladem, rodem czy niklem. Ten ostatni bardzo często powoduje uczulenia, dlatego staraj się wybierać białe złoto z domieszką palladu lub rodu. Taka wierzchnia warstwa z czasem jednak się ściera – i nie oznacza to, że wybrałeś pierścionek gorszej jakości. Jest to naturalny proces, który możesz cofnąć. W tym celu wystarczy skorzystać w salonie jubilerskim z usługi ponownego powlekania biżuterii metalem o białej barwie.

Zły rozmiar – i co dalej?

Może się zdarzyć, że mimo dokładnego sprawdzania tabeli rozmiarów i mierzenia innych pierścionków ukochanej nie uda Ci się wybrać odpowiedniego rozmiaru. Aby zabezpieczyć się na wypadek takiej sytuacji, jeszcze przed zakupem sprawdź zasady zwrotu i wymiany biżuterii, które obowiązują w wybranym przez Ciebie salonie.

Najlepsi jubilerzy oferują takie usługi bezpłatnie. Mogą też zmniejszyć lub powiększyć wybrany przez Ciebie pierścionek. Pamiętaj jednak, że w nie wszystkich modelach da się zmienić rozmiar. Problemy pojawiają się szczególnie w przypadku grawerów lub biżuterii z większą liczbą diamentów. W takim wypadku jej zwężenie lub rozszerzenie może spowodować odkształcenia i wypadanie tych kamieni. Aby więc uniknąć przykrych niespodzianek, jeszcze przed zakupem zapytaj, czy w razie konieczności będzie możliwa zmiana rozmiaru wybranego przez Ciebie pierścionka.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Michelson Diamonds.

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą pierścionków zaręczynowych zapraszamy do naszego sklepu.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz