Plac zabaw w ogrodzie – podstawowe zasady

Własny ogród to pod wieloma względami ogromne udogodnienie. Pozwala m. in. na założenie placu zabaw, co dla osób posiadających dzieci bądź planujących powiększenie rodziny jest niezwykle ważną kwestią. Warto zatem wiedzieć, jakie warunki powinny zostać przy tej sposobności spełnione.

Reklama

Bezpieczeństwo dzieci

plac zabawZdecydowanie najważniejszym wymogiem jest bezpieczeństwo dzieci. Należy o nie zadbać na kilka sposobów. W pierwszej kolejności trzeba wybrać odpowiednią lokalizację dla placu. Musi się on znajdować w takim miejscu, które po pierwsze – jest doskonale widoczne z różnych punktów ogrodu i z domu, po drugie – jest oddalone od potencjalnych zagrożeń typu staw ogrodowy etc. Kolejnym ważnym aspektem jest tutaj wyposażenie placu – poszczególne elementy muszą bezwzględnie posiadać atesty potwierdzające ich wysoką jakość oraz bezpieczeństwo użytkowania. Stosownych zakupów nie wolno zatem robić w przypadkowych sklepach, a jedynie w sprawdzonych placówkach cieszących się odpowiednią renomą.

Jakość zabawek

W zakresie wyposażenia placów zabaw wybór jest obecnie bardzo bogaty, każdy znajdzie ofertę dostosowaną do stanu swego portfela. Przy tej okazji mała uwaga – cena nie powinna być głównym kryterium wyboru, w pierwszej kolejności należy się kierować opisanymi powyżej aspektami. Kilka słów należy tutaj poświęcić jakości zabawek. Decyduje o niej kilka czynników – głównie materiał z jakich zostały wykonane i sposób ich wykończenia. Największe zainteresowanie już od lat wzbudzają zabawki drewniane, ale równie popularne są modele z tworzyw sztucznych czy z metalu. Niemniej jednak to właśnie drewno doskonale zdaje egzamin w ogrodach. Rzecz jasna na uwadze trzeba mieć też koniecznie wiek dzieci oraz ich umiejętności i indywidualne upodobania – producenci i o tym pomyśleli, stąd też w ich ofercie tak ogromna różnorodność modeli, np. place zabaw stylizowane na zamki, pałace księżniczek, salony kowbojskie itp. Całość powinna prezentować się estetycznie i nie odstawać pod względem stylistycznym od pozostałej części ogrodu.

Profesjonalne place zabaw to całkowita podstawa dla każdego dziecka i każdego ogrodu. Dzięki temu nasze dzieci bawią się bezpiecznie, a my wiemy gdzie się znajdują i nie musimy się stresować tym, że ewentualnie może się im coś stać! A przecież  bezpieczeństwo dzieci najważniejsze!

Stopka autorska: http://fabrykaogrodow.pl/place-zabaw

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz