Place zabaw dla dzieci małych i dużych

Place zabaw to miejsce zabaw dzieci niemal w każdym wieku. Każdy odpowiednio zaprojektowany plac zabaw dla dzieci powinien więc uwzględniać zarówno obszar do zabaw dla tych młodszych jak też i dla tych starszych. Ze względów bezpieczeństwa teren do zabaw dla małych dzieci powinien być odpowiednio wydzielony i zabezpieczony, aby zabawy starszych nie stanowiły zagrożenia dla tych mniejszych. W tym celu często place zabaw dla dzieci są dzielone na dwie części.

Reklama

W części dla maluchów znajduje się więc zazwyczaj dostosowany do ich wieku, wzrostu i umiejętności domek, zjeżdżalnie o mniejszym spadku, czy huśtawki mające zabezpieczenia z każdej strony. Obowiązkowa na placu zabaw dla mniejszych dzieci jest także piaskownica, w której mogą one się bezpiecznie bawić bez obaw, że ktoś na nie zjedzie wprost ze zjeżdżalni lub niechcący popchnie, czy uderzy piłką. Doskonale w tej części sprawdzają się też bujaki na sprężynie, które maluchy wprost uwielbiają.

plac zabaw

W drugiej części takich placów zabaw dla dzieci instalowane są z kolei urządzenia bardziej wymagające wyposażone w drabinki, ruchome mosty, czy też równoważnie oraz bardziej strome i skomplikowane zjeżdżalnie.  Obowiązkowym elementem są także huśtawki oraz karuzele które doskonale nadają się do zabawy dla dzieci w każdym wieku.

Nowością w ostatnim czasie jest wyposażanie placów zabaw w sprzęty poprawiające sprawność fizyczną dzieci, do których inspiracja są prawdziwe urządzenia do ćwiczeń, które można znaleźć w wielu klubach fitness.

Administratorzy za wskazówkami konstruktów umieszczają przy placach zabaw informację odnośnie wieku dzieci, dla których przeznaczona jest dana ich część, ale raczej to w gestii rodziców leży określenie, w której części będzie się bawić ich dziecko. Poza tym bowiem, że ma ono być bezpieczne, ma się przecież dobrze bawić.

Stopka autorska: Place zabaw – http://www.hags.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz