Płaszcze damskie – jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego płaszcza to ciężkie zadanie. Zwłaszcza wtedy, kiedy trzeba dopasować ubranie do sylwetki. Płaszcze damskie to prawdziwa dżungla, w której ciężko znaleźć coś dla siebie. Szukać jednak warto. Najważniejszą kwestią związaną z wyborem płaszcza jest jego dopasowanie do sylwetki. Nie wszystkie płaszcze damskie nadają się na każdą kobietę, nie wszystkie kobiety powinny nosić każdy rodzaj płaszcza.

Reklama

płaszcz damski

Można wyróżnić kilka rodzajów sylwetek. Klepsydra, gruszka czy jabłko to tylko niektóre z nich. Przed wyjściem na zakupy dobrze jest sprawdzić, jakie płaszcze damskie będą pasowały na którą sylwetkę.

Dla osób o sylwetce gruszki wybór płaszcza to poważna sprawa. Ich sylwetka charakteryzuje się mocno zbudowanymi biodrami, wcięciem w talii i drobną górną częścią ciała. Zwykle dochodzą do tego także niewielkie piersi. W sumie – ciężka sprawa. Można jednak sobie z tym poradzić i wybrać takie płaszcze damskie, które ukryją wady sylwetki i uwypuklą ich zalety. Idealny płaszcz dla takiej osoby to model z paskiem, szerokim kołnierzem maskującym mały rozmiar biustu, a także dwurzędowym zapięciem. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Płaszcz nie powinien opinać ud ani być zbyt długi. Maksymalna długość – przed kolana. Cały kształt płaszcza powinien przypominać literę A i rozlewać się na sylwetce.

Gruszka to jedno, jabłko – drugie. Kobiety o takim kształcie sylwetki mają zwykle spore problemy z wyborem płaszcza. Dlaczego? Ponieważ ich budowa jest masywna i tęga – z szerokimi ramionami, dużymi piersiami i takimi biodrami. Często – bez wcięcia w talii. Jaki płaszcz będzie najlepszy dla takiej sylwetki? Idealnie byłoby, gdyby miał długość trzech czwartych. Powinien lekko rozchylać się ku dołowi, a żakietowy kołnierz odwracać uwagę od dolnych części ciała. Nie należy używać paska. Warto za to wybrać taki płaszcz, który ma duży dekolt.

Zupełnie inaczej jest w przypadku tych kobiet, które mają sylwetkę klepsydry. Na nich wszystkie płaszcze damskie leża jak trzeba. Dobrze jednak, jeśli podkreślają talię, na przykład za pomocą wiązania w pasie.

Niskie kobiety są zwykle filigranowe i drobne. Płaszcz powinien więc podkreślać pozytywne cechy wyglądu i ukrywać te, na które nie chcą zwracać uwagi. Na przykład poprzez długość płaszcza – do kolan. Dzięki temu nogi będą wydawały się dłuższe, a cała kobieta – wyższa. Dla takich osób szczególnie polecane są płaszcze w stylu lat sześćdziesiątych, także z paskiem.

A jeśli kobieta jest wysoka, ma zgrabne i długie nogi, ale za to żadnego wcięcia w talii? W takim wypadku trzeba wybierać płaszcze sięgające poniżej kolana, albo nawet do kostek. Dobrze jest też sięgać po duże detale – guziki, ozdoby, broszki. Kołnierze też powinny być sporych rozmiarów, najlepiej jeśli będą miały stójkę. Obowiązkowy jest pasek.

Zdarza się, że obowiązująca moda nie daje możliwości spełnienia takich porad. W takiej sytuacji należy odpuścić sobie podążanie za trendami. Lepiej wybrać coś, co pozwoli wyglądać ładnie niż na siłę próbować modnych ciuchów, które podkreślą nie te cechy, na których kobiecie zależy.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz