Plisy – ciekawy zamiennik dla żaluzji i rolet

Kiedy tworzymy nasz wymarzony dom, każdy, nawet najmniejszy szczegół ma znaczenie. Wszystkie elementy muszą być ładne i odpowiednio wybrane, aby całość prezentowała się tak, jak chcemy. Dlatego warto odpowiednio wcześnie zastanowić się, czym zasłonić okna w naszym mieszkaniu? Istnieje tyle rozmaitych rodzajów rolet, zasłon i firanek, że dobranie idealnej kombinacji może wydawać się trudne. A może warto postawić na plisy?

Reklama

Czym właściwie są plisy?

Jest to specjalny rodzaj żaluzji wykonanych z tkaniny. Mogą być one stosowane do każdego okna, bez względu na jego kształt, co jest zaletą, której nie posiadają inne rodzaje żaluzji. Pozwala to zasłonić wszelkiego rodzaju okna o niestandardowym kształcie (np. trójkątne, okrągłe czy też w kształcie trapezu) które są coraz bardziej popularne na polskim rynku. Czyni to plisy jednymi z bardziej użytecznych rodzajów żaluzji, jakie są dostępne w Polsce. Oczywiście, można je również zamontować na bardziej standardowych oknach i tam także będą bardzo dobrze spełniać swoją funkcję.

Plisa okienna
Cechą charakterystyczną żaluzji plisowanych jest to, że zasuwać je można zarówno od góry, jak i od dołu, co pozwala wygodnie zakryć wybrany fragment okna. Są one zarówno ładne, jak i wysoce funkcjonalne. Ich lekkość i subtelność świetnie pasują do nowoczesnych wnętrz, a bogaty wybór kolorów i wzorów pozwala bez problemu znaleźć taki, który nam najbardziej odpowiada i najlepiej pasuje do naszych pokoi.

Pozostaje jeszcze kwestia ceny. Ile właściwie kosztują żaluzje plisowane? Nie jest to pytanie, na które można dać jedną odpowiedź – koszty uzależnione są bowiem między innymi od gabarytów okna, na którym mają zostać zamontowane.

Żaluzje plisowane mają to do siebie, że są bardzo proste w montażu, konserwacji i używaniu. Można je czyścić na mokro, a żeby dobrze wyglądały można je wyprać raz na kilka lat. Dzięki impregnowaniu plisy nie przyciągają kurzu, co jeszcze bardziej ułatwia dbanie o nie.
Podsumowując, plisy to oryginalne rozwiązanie, które cechuje zarówno praktyczność i funkcjonalność, jak i wysokie walory estetyczne. Są wręcz jedynym rozwiązaniem w przypadku, gdy chcemy znaleźć żaluzje nadające się do zasłaniania okien o niekonwencjonalnych kształtach, ale sprawdzają się też na klasycznych oknach. Są dostępne w bogatej gamie kolorów i wzorów, dzięki czemu możemy dopasować je pod kolorystykę naszego mieszkania. Wygodne w użyciu, proste w czyszczeniu i wytrzymałe, mogą nam bez problemu służyć przez wiele lat, nie wymagając z naszej strony żadnego wysiłku.

Stopka autorska: Plisa okiennahttp://www.alerolety.pl/oferta/plisy

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 4.9/10 (liczba ocen: 9)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz