Po czym poznasz, że jesteś w ciąży?

Ciąża to niesamowity okres w życiu każdej kobiety i najbliższych jej osób. Na niemal każdym etapie ten niezwykły stan sprawdza cierpliwość oraz zdrowie przyszłej mamy, poddając je próbom. Tak jak na początku, kiedy wysyła często sprzeczne informacje, sprawiając, że trudno ocenić, czy jest się w ciąży, czy nie.

Reklama

Zatrzymanie krwawienia

ciąża

Pierwsze objawy ciąży większość kobiet obserwuje na dwa tygodnie po zapłodnieniu. Tylko nieliczne są w stanie stwierdzić w momencie próby poczęcia, że „właśnie teraz się udało” i że za kilka miesięcy zostaną mamami. Większość pierwsze nieśmiałe tezy stawia w dniu spodziewanej miesiączki. Gdy krwawienie nie następuje, nagle ciąża staje się bardziej realna i przychodzi na myśl wykonanie testu ciążowego.
Jednak zatrzymanie miesiączki oczywiście to nie jedyny sygnał, że ciąża jest możliwa.

Bóle brzucha

Typowe bóle dla menstruacji różnią się od tych obserwowanych w trakcie pierwszych dni ciąży. Na początku ciąży zazwyczaj odczuwa się pobolewanie na bokach brzucha. Można je zdiagnozować w okolicy jajników, zazwyczaj jednego, co niesie podstawy, by ocenić, z którego jajnika doszło do uwolnienia jajeczka i do zapłodnienia.

Mdłości
Wiele kobiet na początku ciąży odczuwa mdłości. Jest to pierwszy sygnał o zmienionym stanie. Nagle okazuje się, że posiłki dotąd lubiane i często przyrządzane nie smakują już tak bardzo, a samo jedzenie sprawia trudności. Nudności to nie wszystko. W ciąży często pojawia się również problem z wymiotami, które bardzo szybko mogą prowadzić do odwodnienia, co jest już niestety groźne i wymaga interwencji lekarza.

Osłabienie i senność
Początek ciąży to również okres, w którym kobieta cierpi z powodu osłabienia, poczucia braku energii, często także smutku oraz obniżenia koncentracji. Osłabieniu towarzyszy też senność, czyli potrzeba kładzenia się do łóżka także w trakcie dnia. Dużą trudność niesie funkcjonowanie na pełnych obrotach przez cały dzień, gdy trzeba pracować i wykonywać dotychczasowe obowiązki.

Bóle głowy
W ciąży ze względu na zmiany hormonalne często obserwuje się również bóle głowy. Objawy ciąży koncentrują się na pobolewaniu, a nawet silnym bólu, który wymaga sięgnięcie po lekarstwa. Bardzo ważne jest jednak to, by starając się o dziecko, sięgać po bezpieczne leki przeciwbólowe, a najlepiej w pierwszych etapach ciąży w ogóle z nich zrezygnować, w ich miejscu stosując naturalne metody zmniejszania bólu i relaksacji.

Piersi
Ciąża to również okres powiększenia biustu, nawet o dwa rozmiary. Jednak to nie wszystko. Pojawia się również większa ich wrażliwość, jak również bolesność, uniemożliwiająca swobodny odpoczynek i wymuszająca przyjmowanie określonych pozycji w trakcie snu.

Stopka autorska: Objawy ciąży – http://www.sosrodzice.pl/objawy-ciazy/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz