Początek przygody naszej pociechy z przedszkolem

Moment, w którym dziecko rozpoczyna swoje uczęszczanie do przedszkola, jest wielkim wydarzeniem nie tylko dla samej pociechy, ale także dla rodzica. Jak ułatwić dziecko aklimatyzację oraz zmniejszyć stres? Co zrobić, aby samemu się nie zamartwiać?

Reklama

przedszkoleW nadbałtyckiej Rumii, zlokalizowanych jest ponad pięć przedszkoli publicznych, w których każdego roku, opiekę zapewnioną ma nawet kilka tysięcy dzieci! Do tych największych zaliczamy niewątpliwie przedszkola takie jak Słoneczna Jedynka, Janowiaczek, Bajka, pod Topolą, czy też przedszkole rumia Samorządowe.

Twoje dziecko ma już trzy albo trochę więcej lat. Sam, jesteś aktywny zawodowo i nie masz dziadków, którzy mogliby opiekować się pociechą na okrągło lub nie chcesz odcinać jej od kontaktów z rówieśnikami i utrudniać startu w późniejsze, wczesnoszkolne życie? W takim razie przyszedł najlepszy moment, aby wybrać swojej pociesze przedszkole rumia. Abstrahując już od ogromnego wyboru, który może sprawić wiele problemów – dzisiaj rodzice mogą wybierać pomiędzy przedszkolami językowymi, nastawionymi na edukację muzyczną, plastyczną, oferującymi innowacyjne formy wychowania i wieloma, wieloma innymi tym właśnie podobnymi, należy jednocześnie pamiętać, że dla samego dziecka rozstanie z rodzicem, po raz pierwszy na dłuższy okres czasu, może być ogromną traumą.

Jak pomóc dziecku zaaklimatyzować się w przedszkolu?

Kiedy wybraliśmy już najlepsze i najbardziej przytulne oraz bezpieczne dla naszego dziecka przedszkole rumia, w końcu nadejdzie czas, kiedy pociecha będzie musiał się do niego wybrać po raz pierwszy. Doświadczenia pań przedszkolanek pokazują, że reakcje dzieci mogą być najróżniejsze – zazwyczaj jest to jednak ogromny strach, histeria, krzyki, jęki oraz płacz, spowodowany rozdzieleniem od rodzica i znalezieniem się w grupie obcych, nieznanych dzieci oraz w nieznanym wcześniej miejscu. Dobrym rozwiązaniem, pozwalającym na zmniejszenie tragizmu tej sytuacji, jest pozostawanie rodzica z dzieckiem przez kilka pierwszych dni w przedszkolu, tak aby pociecha miała czas na aklimatyzację, poznanie nowego miejsca, nowych ludzi i tak dalej. Oczywiście, nie zawsze będzie to możliwe, jednak w miarę możliwości warto, poświęcić na to trochę czasu. Bardzo dobrze jest też, kiedy nasze dziecko szybko znajdzie w przedszkolu kolegę lub koleżankę, dzięki czemu wpadnie w wir zabawy i zapomni o stresie związanym z nieobecnością rodzica. Samo przedszkole rumia, także może sporo pomóc w tejże kwestii.

Stopka autorska: przedszkole rumia – http://www.krainabajek.com.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 2.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz