Podkład pod panele – jaki stosować?

Robiąc podłogi, czy to w domu, w biurze, czy w sklepie, należy uświadomić sobie, że nie jest to inwestycja na chwilę, na moment, ale że jest to wybór na kilka, a nawet kilkanaście lat. Warto więc zrobić wszystko, aby praca  była wykonana dobrze i odpowiednio spełniała swoje funkcje.

Reklama

podkład pod panele

Podstawą całej pracy, oprócz wcześniejszego wyboru, czy to paneli, parkietu, czy innego materiału z drewna,  jest odpowiedni podkład pod podłogi. Każdy wybiera go według indywidualnych potrzeb, w zależności, gdzie taka podłoga ma się znajdować i jakie ma pełnić zastosowanie. Wiadomą rzeczą jest, że inny będzie podkład w domu, a inny w studio tańca. Trzeba więc zwrócić uwagę na to, by dana podłoga była trwała i dawała jak największy komfort z jego użytkowania.  Należy więc wybrać takie pianki pod podłogi, aby wyrównać wszelkie  nierówności, aby tłumić odgłosy kroków, oraz aby izolować cieplnie pomieszczenia. Tak więc warto przy wyborze, sugerować się wszelkimi zastosowaniami i funkcjami różnych podkładów, które mają znaleźć się pod konkretną podłogą.

Słyszysz każdy ruch sąsiada z góry, wiesz kiedy jest w domu, a kiedy mieszkanie świeci pustką. Czasami odgłos jest wręcz nie do zniesienia. Sąsiad twierdzi, że przecież zakupił najlepsze i najdroższe panele jaki były w sklepie. W czym więc tkwi problem? Oczywiście odpowiedz jest jedna, zastosował zły podkład pod panele. Drewno nie dobre, jeśli  chodzi o pochłanianie dźwięków, jeżeli nie ma więc odpowiedniej izolacji akustycznej, sąsiedzi z dołu, mogą wpaść w naprawdę duże nerwy. Dobra w takim przypadku jest mata pod panele, która zarówno daje ciepło, jak również wycisza  ten nieznośny dla ucha stukot. Taką matę, wystarczy jedynie rozwinąć, gdyż jest ona zawijana w rulon, można ją przyciąć w odpowiedni sposób i dostosować do kształtu i rozmiaru podłogi. Taka mata wyciszy każde pomieszczenie, sprawi, że żaden sąsiad, nie będzie już patrzył na takiego człowieka z antypatią, że przez niego, życie we własnym mieszkaniu wygląda porażająco. Przed kupnem odpowiedniej podłogi, lepiej zaopatrzyć się najpierw w podkład, by czasami nie zapomnieć, o tak ważnej i istotnej rzeczy.

Stopka autorska: pianki pod podłogihttp://www.podlogi24.net/szczegoly/1140/mata_wyciszajaca_balterio__odglos_litego_drewna_grubosc_3mm

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 5)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz