Podrażnienia po depilacji bikini

bikiniNa depilację głównie decyduje się płeć piękna. A to z wiadomych względów: by czuć się komfortowo i atrakcyjnie w każdej sytuacji. Szczególnie latem panie poświęcają więcej czasu na usuwanie zbędnego owłosienia. Bardzo często decydują się na golenie okolic bikini. A swoją decyzję uważają za słuszną i motywują ją tym, iż takim sposobem higiena osobista staje się łatwiejsza. Ale warto się zastanowić czy usuwanie zbędnych włosków za pomocą tradycyjnej maszynki jest wygodne i skuteczne? Niekoniecznie. Bowiem skóra w okolicach intymnych jest przecież bardzo wrażliwa i już niewielka nieuwaga może być przyczyną wielu kłopotów – powstają małe ranki i podrażnienia. I właśnie z tego względu warto precyzyjnie dobierać metody depilacji.

Reklama

Wówczas podrażnienia po depilacji bikini nie będą naszym problemem. A jeżeli już się pojawią, to warto uczynić pewne kroki, by problem taki szybko i skutecznie załagodzić.

Występowanie podrażnień po depilacji bikini

Podczas zabiegu usuwania zbędnego owłosienia z okolic bikini bardzo często występują podrażnienia po depilacji. Jest to powodowane szczególnie tym, że w nieodpowiedni sposób dobieramy sposób pozbywania się włosków. I dlatego warto tak wybierać depilację, by nie uszkodzić delikatnej skóry okolic intymnych.

Na jaką metodę warto się zdecydować? Otóż depilacja miejsc intymnych może być przeprowadzana przy użyciu bardzo wygodnych kremów ( przeznaczonych de delikatnej depilacji), które będą posiadały naprawdę bezpieczne substancje (nie wywołujące podrażnienia skóry).

Warto zaznaczyć, iż podrażnienia po depilacji zaczynają się pojawiać również w wyniku korzystania z depilatorów. Jak się okazuje – włoski z miejsc bikini są mocne i z trudnością wyrywa się je wraz z cebulkami. A jeżeli się już uda, to po depilacji pozostają zaczerwienienia. Podobnie sprawa się ma w przypadku depilacji woskiem. Dodatkowo dochodzi ból podczas zabiegu.

Co więcej – podrażnienia – jak już wspomniano – powstają też w wyniku korzystania z tradycyjnego golenia maszynką jednorazową. Wówczas po depilacji ( szczególnie tej przeprowadzanej na sucho) pojawiają się takie skutki, jak: pieczenie i swędzenie, niemal, jak po oparzeniu. Skóra jest przesuszona i dosyć czerwona.

By podrażnienia podepilacyjne nie zdarzyły się …

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, iż podrażnienia niekoniecznie mogą pojawić się u każdej kobiety, która zdecydowała się na depilację miejsc intymnych. By uniknąć przykrych niespodzianek, warto zastosować kilka prostych wskazówek, by problem podrażnień nie wystąpił.

Od czego zacząć? Otóż na samym początku jest potrzeba dokonania zmiany w stosowanej metodzie depilowania. Jest to konieczne, szczególnie, jeśli dany sposób wywołuje u nas podrażnienia. Jeżeli korzystamy z golarek, to można zamienić je w dobre i sprawdzone przez liczne kobiety kremy do depilacji.

Co jeszcze można zrobić, by uniknąć podrażnienia po depilacji bikini? Powinno się również dobrze oczyścić skórę – przeznaczoną do „wygolenia”. Zatem pozbawmy ją warstewki kremów i balsamów, które wcześniej nakładałyśmy.

Ponadto – by uniknąć podrażnień po zabiegu usuwania zbędnych włosów, powinno się też systematycznie wykonywać sprawdzone peelingi.

Kosmetyki chroniące skórę przed podrażnieniami po depilacji intymnej

A co zrobić, jeżeli już na naszej delikatnej skórze bikini pojawiły się podepilacyjne podrażnienia? Otóż w takiej sytuacji powinno się szybko sięgnąć po sprawdzone kosmetyki po depilacji. Warto zaznaczyć, iż nie wszystkie tego typu preparaty pielęgnacyjne będą spełniały swą funkcję. Bowiem są i takie specyfiki, które mogą powodować potęgowanie pieczenia i zaczerwienienia skóry. Trzeba zatem uważać.

Warto natomiast sięgać po takie kremy, czy balsamy, które są przeznaczone do łagodzenia typowych podrażnień po depilacji okolic bikini. Dzięki nim możliwa jest szybsza regeneracja naskórka i jego odżywienie. Wspomnę tylko, że często w składzie takich preparatów znajdują się dobroczynne substancje, które działają antybakteryjnie. I w taki sposób jest możliwa eliminacja nie tylko zaczerwienień, ale również i uczucie swędzenia (tak charakterystyczne dla depilacji okolic intymnych). Jest to szczególnie ważne, gdyż taki dyskomfort raczej nie będzie poprawiał nam nastroju podczas opalania się na plaży. Kosmetyki tego typu najlepiej zaaplikować zaraz po depilacji. Taki prosty zabieg, a cały sposób depilacji zmienia.

Stopka autorska: podrażnienia po depilacji bikini – http://depilacjalaserowa.net.pl/2011/11/podraznienia-po-depilacji-bikini

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 4.7/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz