Podróże małe i duże, czyli ruszamy w Polskę

 Ludzie od tysięcy lat mają zakodowane, że winni podróżować. Kiedyś, zanim ukształtowały się narody, ludzie zmieniali często otoczenie, zmieniali miejsce zamieszkania. Z czasem, kiedy ukształtowały się plemienia, później kraje, wędrowano choćby w poszukiwaniu bogactwa. Obecnie przemieszczamy się niemal codziennie, jadąc choćby do pracy czy szkoły. Jednak kiedy przychodzi nam udać się gdzieś dalej, choćby na drugi kraniec Polski, to musimy wiedzieć jakie mamy możliwości, jakiego rodzaju transport może nam zapewnić podróżowanie po kraju.

Reklama

transportNajszybciej będzie przedostać się samolotem. Jednak o ile podróże samolotem są wygodne, to musimy obiektywnie zaznaczyć kilka minusów tego typu przemieszczania się. Lot choćby z Gdańska do Warszawy zamyka się w 55 minutach, jednak zanim wystartujemy, musimy zgłosić się na odprawę. Odprawa zamykana jest na 40 minut przed startem, dlatego czas podróży wydłuża się już automatycznie do 95 minut. Jeżeli doliczmy do tego transfer na lotnisku i z lotniska to na pewno wyjdzie nam więcej niż 2 godziny. Ale mimo wszystko komfort podróży, powoduje że coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie właśnie liniami lotniczymi.

Kolejny rodzaj transportu to krajowy przewóz osób. Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z przeróżnych form przewozu osób, najczęściej w busach, mających pojemność od 8 do 18 miejsc. Jeżeli znajduje się jakaś większa grupa, to nie ma problemów z wynajmem tego środka transportu. Jest on o tyle wygodny, że koszt wynajmu nie musi być jakiś straszny, a co ważniejsze, na mocy umowy z przewoźnikiem, dowozi on nas na miejsce, a także odbiera każdego uczestnika spod podanego wcześniej adresu.
Kto jednak musi podróżować samodzielnie, a lubi polskie drogi, ten powinien sprawdzić ofertę przewoźników autokarowych, którzy posiadają coraz gęstszą siatkę połączeń. Jeżeli dodamy do tego takie sprawy jak choćby coraz lepsze drogi, łączące polskie miasta, to naprawdę podróż choćby z Warszawy do Krakowa czy Gdańska staje się coraz szybsza i bardziej komfortowa.

Kogo jednak nie kusi możliwość podróży autokarem, ten musi wybrać koleje polskie. Jak wiadomo przechodzą one obecnie restrukturyzację i dlatego podróż nawet na odcinku kilkudziesięciu kilometrów może przyprawiać o palpitacje serca. Jednak z drugiej strony, kolej zawsze sprzyja nawiązywaniu kontaktów. Przedziały są tak skonstruowane, że na trasach Wrocław – Katowice czy Gdańsk – Poznań, nawiązała się niejedna znajomość. Niestety, czas przejazdu woła o pomstę do nieba i dlatego przez najbliższe lata będzie to środek komunikacji dla osób, które po prostu nie mają wyboru, albo kochają Polskie Koleje Państwowe dziwną miłością.

Na koniec wspomnimy również o samochodach. Kto posiada własne auto, często decyduje się właśnie na podróż nim. Jednak coraz częściej, z uwagi na ceny paliw, nawet najbardziej zapaleni kierowcy przenoszą się na alternatywne możliwości podróżowania.

Stopka autorska: krajowy przewóz osób – http://www.lucastour.eu

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz