Podstawy pozycjonowania

W dzisiejszych czasach strony www to cześć kampanii reklamowej prowadzonych na kilku frontach. Jednak sama strona internetowa nie gwarantuje odpowiedniej reklamy i skuteczności tej formy promocji. Sukces w sieci zapewnia dopiero wysoka pozycja w wynikach wyszukiwarki, która przekłada się na oglądalności i konkretne zyski firmy.

Reklama

znak zapytaniaAby móc się cieszyć z popularnej strony www, trzeba wykonać wiele pracy, która jest bardzo czasochłonna i mozolna. Pierwszą częścią tej pracy jest stworzenie serwisu optymalnego pod względem SEO, który będzie cechował się szybkim działaniem, przyjaznymi linkami oraz budową zgodną z wszystkimi wytycznymi twórców wyszukiwarek.

Kiedy stworzymy taki serwis możemy przejść do kolejnych korków walki o wysoki indeks naszej strony www, czyli katalogowania. Podczas katalogowania należy zwrócić uwagę na kilka elementów, takich choćby jak dobór najlepszych katalogów, czyli tych z wysokim Page Rank, dużą liczbą linków prowadzących do katalogu oraz dużą ilość zaindeksowanych wpisów. Oprócz doboru najlepszych katalogów równie ważny jest również sposób zamieszczania wpisów, czyli dobór odpowiedniego tytułu oraz treści wpisu, który będzie dodawany do katalogu SEO. Wpis ten powinien w jak największym stopniu nawiązywać do pozycjonowanych fraz i powinien zawierać różne odmiany słowa kluczowego.

Oprócz katalogowania innymi działaniami SEO jakie możemy przeprowadzić jest pisanie artykułów presell page, potocznie nazywanych preclami. Artykuły te wraz z linkiem prowadzącym do pozycjonowanej witryny zamieszczamy w katalogu presell page,  co również powinno poprawić pozycję naszej strony www. W przypadku tych wpisów, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na unikalność tekstu, poprawność gramatyczną oraz ortograficzną, a także nawiązanie tekstu do pozycjonowanego słowa kluczowego. W tym przypadku podobnie jak w przypadku katalogów SEO warto wybierać najbardziej wartościowe katalogi presell page, co również przyspieszy pozycjonowanie naszej witryny.

Dodatkowo, aby zwiększyć ilość linków prowadzących do naszej witryny możemy również dodać naszą stronę do systemu wymiany linków, co pozwoli na zamieszczenie naszej strony na kilku tysiącach stron dodanych do systemu, które reprezentują różną wartość.

Przedstawione powyżej metody to podstawy kanonów SEO, które zwierają o wiele więcej skutecznych metod zdobywania czołowych pozycji wyszukiwarki zarówno tych które możemy przeprowadzić na własną rękę, jak i tych które dostępne są tylko dla specjalistów.

Stopka autorska: pozycjonowanie – http://www.webpiksel.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz