Pojezierze Drawskie i spływ kajakowy

Pojezierze Drawskie to jedna z piękniejszych i jednocześnie najbardziej dziś niedocenianych krain geograficznych leżących w naszym kraju. Znajduje się ono w województwie zachodniopomorskim i obejmuje przeszło 250 zbiorników wodnych o różnej wielkości.

Reklama

pojezierze drawskieJest tu jezioro kilkumetrowe ale i ponad kilkuset hektarowe – więc zarówno dla kajakarzy jak i turystów odpoczywających tu weekendowo mogą być prawdziwym źródłem inspiracji! Cechą charakterystyczną tego regionu jest przede wszystkim brak zanieczyszczeń. Jeziora oddalone są też od większych zbiorowisk ludzkich. Nie ma tu żadnej znaczącej przemysłowo metropolii, więc ani powietrze, ani woda, ani gleba nie są narażone na działanie szkodliwych substancji.

W związku z tym, woda w tutejszych akwenach jest niezwykle czysta. Wiele jezior może cieszyć się wodą zaliczaną do coraz rzadszej dziś w Polsce I klasy czystości. Dzięki temu, urlop nad jeziorem wchodzącym w skład tego pojezierza może być tak ekscytujący.

Czysta woda powoduje, że możliwe jest tu uprawianie praktycznie wszystkich sportów wodnych, a liczba jezior i łączących je kanałów oraz rzek daje idealne warunki do uprawiania, na przykład kajakarstwa. Wybierając się na spływ kajakowy warto sprawdzić, które trasy są polecane przez inne osoby. Niektóre są trudniejsze i wymagają sporego przygotowania, odmienne będą idealna dla początkujących kajakarzy. Zastanawiając się, gdzie wybrać się na kajaki, najlepiej zapoznać się z ofertą spływu np rzeką Piławą Gwdą, Dobrzycą. Każdy odcinek tej trasy niesie ze sobą kolejne niespodzianki, które dostarczą nam wiele adrenaliny, ale i satysfakcji z pokonania spływu.

Stopka autorska: urlop nad jezioremhttp://czystejeziora.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz