Polecana niania dla niezamożnej rodziny

Każdy rodzic chce zapewnić jak najlepszą opiekę dla swojego podopiecznego. Budżet domowy jest jednak nieubłagany i czasem po prostu brakuje pieniędzy na zatrudnienie idealnej guwernantki dla malucha. Rodzice, którzy nie mogą pozwolić sobie na ostrą selekcję kandydatów w myśl zasady, że cena nie gra roli, powinni dostosować wymagania i obraz wymarzonego opiekuna do realiów rynku. Po przewartościowaniu obrazu idealnej niani także i osoby mniej zamożne są w stanie zatrudnić niezastąpioną osobę do opieki nad maluszkiem.

Reklama

Rodziny, które nie są w stanie zaproponować wysokiej wypłaty dla niani powinni dostosować wymagania do rzeczywistości. Tylko wówczas oszczędzą oni czas na bezskuteczne poszukiwania osoby z wysokimi kwalifikacjami, która nie zgodzi się na pracę za niską stawkę.

W komfortowej sytuacji są rodzice, którzy otrzymali jakoby w spadku po rodzinie lub znajomych polecaną nianię. Rekomendacja ze strony osób znajomych jest na wagę złota. Nawet osoba o niskich kwalifikacjach i wymogach finansowych jest całkowicie godna zaufania, jeśli wcześniej jej kariera zawodowa była bez zarzutu.

W pierwszej kolejności, poszukiwania należy zacząć od zbadania rynku – jakie obowiązują stawki w całym kraju i w danym mieście, czy duża jest konkurencja, czy w okolicy znajdują się żłobki, przedszkola i dzienne domy opieki nad dzieckiem, a także jak wysokie jest bezrobocie. Te wszystkie czynniki wpływają na obowiązującą na rynku cenę.

Wypłata poniżej obowiązującego poziomu interesuje najczęściej studentki oraz emerytki i to do nich należy kierować ofertę. Istnieje małe prawdopodobieństwo, że za 500 złotych znajdziemy osobę spoza tych dwóch grup – więc albo podnosimy stawkę, albo wybieramy spośród osób o obniżonych wymaganiach finansowych. Niań oczekujących niższej wypłaty najlepiej jest szukać poprzez ogłoszenia internetowe i anonse w prasie. Jeśli rodzinie zależy na zatrudnieniu emerytki lub rencistki – warto popytać w okolicy, rozwiesić ogłoszenia oraz opublikować informację w prasie codziennej.

Osoby, które z różnych względów nie chcą powierzać dziecka pod opiekę niesprawdzonej osoby postanowić powinny o zatrudnieniu polecanej niani. Idealnie, jeśli tak jak wspomniano wcześniej – namiary na nianię zostały przekazane przez zadowolonych z usług znajomych. Nie wszyscy mają jednak tyle szczęścia. Wówczas należy skorzystać z bazy i opinii firm specjalizujących się w pośrednictwie pomiędzy rodzicami a nianią. Specjaliści nie tylko dokładnie weryfikują wiedzę i umiejętności każdej z osób. Dzięki dużemu doświadczeniu są oni w stanie stworzyć kompletny profil danej opiekunki i dopasować najlepszą nianię do konkretnego przypadku. Portfolio firm pośredniczących nie należy do najtańszych. Dzięki zróżnicowanej ofercie rodzice mogą wybrać opcję mniej obciążającą finansowo, np. w okrojonym czasie godzinowym, dopasowując swój tryb i rozkład dnia do trybu pracy niani. Rodzice, którzy nie mogą zaoferować wysokich zarobków nie powinni stawiać wymogów dotyczących wysokiego wykształcenia, znajomości języków obcych, umiejętności gry na instrumentach muzycznych czy wymagać dużej dyspozycyjności.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Bez odpowiedniej niani nie ma spokoju wewnętrznego. Warto zapłacić większą ilość pieniędzy i pracować spokojnie bez nerwów o nasze pociechy.

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz