Polska gorączka złota

Złota już nikt nie poszukuje. Wszyscy je kupują. Zdobycie złota w dzisiejszych czasach nie nadaje się na western. Jednak temat sztabek i monet jest popularny i ciągle wraca.

Reklama

złoty skarbZłoto inwestycyjne jest podobno jedynym sposobem na ulokowanie własnego kapitału. Pewnie ta teoria jest słuszna, bo złoto to jedna z najstarszych lokat. Kruszec opiera się inflacji, więc jest prawdziwym zabezpieczeniem w trudnych czasach.

Przyszłość inwestycji

Ceny złota skaczą ponad rynkiem. To wcale nie stopuje jednak inwestycji. Skoro cena rośnie, to może jedynie oznaczać większy zysk. Całą sytuacje podgrzewają specjaliści od finansów. Jim Rogers światowej sławy inwestor twierdzi, że to właśnie surowce są przyszłością i przynoszą zysk. Prognozuje, że cena złotego kruszcu przebije 2000 dolarów za uncję i będzie rosła. Jego koncepcja wiąże się z dosyć pesymistyczną wizją przyszłości gospodarki. Rogers nie wierzy w jej ożywienie, a w złocie widzi stabilną lokatę.

Polscy poszukiwacze złota

Polacy właśnie w związku z kryzysem szukają ratunku właśnie w inwestycjach. Nieruchomości są równie mądrym kierunkiem, jednak wszyscy są świadomi, jak trudno je nabyć. Obok złota popularne stają się też lokaty w srebro. Teraz już inwestorem może być praktycznie każdy. Wystarczy kilka kliknięć w komputerze. Do tej pory tego typu inwestycje wydawały się odległe lub zbyt ekskluzywne. Dopiero od niedawna Polacy próbują swoje oszczędności faktycznie inwestować, a nie jedynie odkładać na potem.

Złoto i srebro inwestycyjne to też coraz popularniejsze prezenty, np. ślubne. Coraz więcej zaczyna się dziać wokół tematu lokat w kruszce. Internet, telewizja, gazety – wszyscy trąbią o złocie. Zaczyna się o tym mówić, więc reklama działa. To oczywiste, że dzięki temu rynek złota ma tak dobre obroty.

Czyżby koniec?

Mimo wszystko pojawiły spekulacje, że większość wydobytego złota zamiast do banków, trafia do jubilerów. Co mogłoby oznaczać, że zasoby skończą się za jakieś 12 lat. Trudno ocenić to twierdzenie, ale może jednak: spieszmy się inwestować w złoto, tak szybko się kończy?

Stopka autorska: Złoto inwestycyjne – http://www.mennicawroclawska.pl/pol_m_Zloto-Inwestycyjne-104.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz