Obowiązkowe pomiary energetyczne

Oddając dom do użytkowania, niezbędnym jest przeprowadzenie kilku istotnych operacji, które to pozwolą nam na zamieszkanie we własnych czterech ścianach. Są to zarówno wszelkiego rodzaju odbiory administracyjne, jak i wyspecjalizowane pomiary przeprowadzane przez np. elektryków.

Reklama

pomiaryPomiary energetyczne, będą niezwykle ważne i muszą być przeprowadzone przez specjalistyczną firmę. Oczywiście pomiary energetyczne, ich sposób przeprowadzania, ma swoje podstawy w dziennikach ustaw. Prawo budowlane to niemalże biblia, która to dokładnie reguluje jak winny one przebiegać i co podlega pod takiego rodzaju pomiary.

Pomiary energetyczne, mają na celu dokładne sprawdzenie instalacji elektrycznej pod kątem jej bezpiecznego użytkowania. Specjalna komisja, dokonująca pomiarów, ma za zadanie określić czy dany sprzęt elektryczny, czy konkretne przewody nadają się do wykorzystywania. Na wstępie było zaznaczone iż pomiary energetyczne, dotyczą domów, oddawanych do funkcjonowania. Musimy jednak wiedzieć, iż każdy nowo oddawany budynek przechodzi tego rodzaju pomiary.

Przykładowo, ktoś chce prowadzić fabrykę, i zanim uruchomi produkcję, musi zatrudnić specjalistę, który to dokona pomiarów. Od ich wyników zależy powodzenie biznesu. W przypadku kiedy to dla przykładu, jedna z maszyn nie przejdzie pozytywnie testów, fabrykant będzie zmuszony do naprawienia usterek, lub dokonanie zakupu nowych. Jak doskonale wiadomo, prowadzenie fabryki nie jest tanią sprawą, i żaden fabrykant nie pozwoli sobie na jakiekolwiek wpadki w tej materii.

Zatem, jeżeli kiedykolwiek będziemy szykowali się do wprowadzenia, do nowego domu, jeżeli będziemy mieli pomysł, aby rozpocząć produkcję we własnej fabryce, to musimy mieć świadomość, iż powinniśmy skorzystać z fachowców, którzy dokonają w naszym budynku, odpowiednich pomiarów energetycznych. Tylko pozytywny ich wynik, pozwoli nam na rozpoczęcie działalności lub zamieszkanie w danej lokalizacji. Pamiętajmy również, aby korzystać z usług certyfikowanych zakładów od pomiarów energetycznych.

Stopka autorska: Pomiary energetyczne – http://www.elgon-serwis-elektryczny.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz