Pomocy doradcy finansowego w wyborze kredytu

Zanim zdecydujesz się na konkretny kredyt, musisz podjąć masę decyzji dotyczących rodzaju zaciągniętego zobowiązania finansowego. Zaczynając od tego, w jakiej instytucji zaciągnąć kredyt, poprzez jego kwotę i okres spłaty.

Reklama

polskie banknotyOczywiście pewną wskazówką będzie dla Ciebie porównanie kredytów gotówkowych, które dostępne są na wielu stronach o tematyce finansowej. Doradcy finansowi nie mają wątpliwości, że najlepiej na wzięciu kredytu wychodzą Ci, którzy w trakcie spłaty zobowiązania oszczędzają i aktywnie inwestują. Idea jest prosta, jednak w praktyce trudna w realizacji. Chodzi o to, by inwestycje pozwalały zarabiać więcej niż wynoszą koszty kredytu. Nie wystarczą zwykłe lokaty, które dają jedynie 6%, czy hipoteki, na których można zarabiać 7% – trzeba znaleźć inny, bardziej opłacalny sposób na inwestowanie i pomnażanie pieniędzy.

Pewnym rozwiązaniem, jakie oferują doradcy finansowi są fundusze inwestycyjne. Szkopuł polega jednak na tym, że takie fundusze mogą przynosić równie dobrze zyski, co straty. Pieniądze z funduszy inwestowane są zawsze w ten sam sposób: trafiają na giełdę polską lub zagraniczną. Sposób ten jest o tyle rozsądny, że w przypadku kredytów hipotecznych zakłada długie inwestowanie, a to zazwyczaj łączy się z mniejszym ryzykiem. Za pośrednictwem takiej operacji uzyskuje się pieniądze może wolniej, ale pewniej.

Specjaliści nie mają wątpliwości, że tylko konsekwentne, długofalowe oszczędzanie ma naprawdę sens. Tylko taki sposób działania pozwala zarobić na kredyt, bez ryzyka, że pieniądze zostaną zmarnotrawione.

Przy takiej okazji warto wybrać dobry fundusz? Co to jednak oznacza dobry fundusz? Najpopularniejszymi funduszami są te, które można wybierać w ramach polisy ubezpieczeniowej.

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości odnośnie rodzaju inwestycji, warto spotkać się na indywidualnym spotkaniu z doradcą kredytowym. Dzięki jego wiedzy, będziemy mogli wybrać dobry kredyt gotówkowy, którego wysokość rat będzie dla nas najlepsza, a odsetki nie na tyle wysokie, byśmy nie mogli z nimi normalnie funkcjonować.

Stopka autorska: porównanie kredytów gotówkowych – http://www.finansosfera.pl/porownanie-kredytow-gotowkowych/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz