Pompa pożarowa – serce instalacji tryskaczowej

Pompa pożarowa jest najważniejszym elementem całej instalacji tryskaczowej i dlatego też warto jest odpowiednio dbać o nią poprzez systematyczne wizyty w serwisie pomp pożarowych.

Reklama

pompaZepsucie pompy pożarowej jest wyrokiem dla instalacji tryskaczowych. Zależność jest prosta do zrozumienia – popsuta pompa pożarowa podczas pożaru to brak dostarczania wody do natrysków, czego konsekwencją będzie brak gaszenia ognia i jego ciągłe rozprzestrzenianie się. Można więc powiedzieć, że najdrobniejsza wada pompy sprawi, że cała instalacja będzie do niczego, a gaszenie będzie tak samo trudne jak w przypadku, gdy w żaden sposób nie będziemy zabezpieczeni.

Problem z pompą pożarową

Największym kłopotem z pompą pożarową jest na ogół to, że nie ma możliwości wyjęcia jej z instalacji przeciwpożarowej w dowolnie wybranym momencie. Dzisiaj montowana jest ona tak, że tylko fachowcy mogą ją bez problemu wyciągnąć i zrobić przegląd. Stajemy więc przed koniecznością okresowego płacenia profesjonalistom za to, że sprawdzą, czy nasz system działa prawidłowo.

Serwis pomp pożarowych coraz częściej daje nam możliwość podpisania długoterminowej umowy, na mocy której będziemy mieli stałe przeglądy sprzętu po atrakcyjnej cenie. Dlatego też dobrze jest zabezpieczy się w ten sposób i nie mieć w przyszłości żadnych problemów z tymi instalacjami. Szczególnie fajne jest to, że serwis pomp pożarowych zajmie się dosłownie wszystkim i będzie po prostu musiał odpowiednio zadbać o naszą pompę, ponieważ w przeciwnym wypadku zostanie narażony na dotkliwą karę za nie wywiązanie się z warunków umowy.

W przypadku, gdy oferta przygotowana przez serwis pomp pożarowych nie będzie dla nas interesująca, ponieważ na przykład nie będziemy chcieli się zobowiązywać się na dłuższy okres, zawsze można poprosić znajomego strażaka o przejrzenie instalacji. Jest także wiele osób prywatnych, które znają się na rzeczy, a nie zajmują się tym na co dzień i mogą zrobić nam dużą przysługę oglądając pompę pożarową. Ten przypadek ma jednak sporą wadę, ponieważ nie dostaniemy żadnego dokumentu gwarantującego, że kontrola systemu przeciwpożarowego została przeprowadzona.

Warto jest starać się unikać problemów z pompą pożarową i zawsze lepiej jest je mieć wtedy, gdy nie jest potrzebna niż w sytuacji pożaru. Tą myślą zapraszam Państwa serdecznie jednak do tego, aby udać się do najbliższego serwisu pomp pożarowych i w takim miejscu uzyskać fachową poradę, która stanie się poświadczeniem prawidłowego zachowania się całej instalacji w czasie niechcianego pożaru. Otrzymany od takiego punktu dokument powinien także zadowolić niechciane kontrole, a nam dać spokój i pewność, że właściwie zadbaliśmy o dane miejsce.

Stopka autorska: serwis pomp pożarowych – http://www.walpas.com.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz