Poprawa wyglądu auta przy pomocy felg

Poprawa wizerunku pojazdu jest coraz popularniejszym trendem wśród krajowych kierowców, a nic nie podrasuje tego wyglądu lepiej niż dobrze dobrany wzór felg aluminiowych. Ta właściwość alu felg skutecznie wypycha ze statystyk sprzedaży poczciwe „stalówki”. Obręcze te nie są jednak na przegranej pozycji i w pewnych okolicznościach okazują się być lepszym rozwiązaniem.

Reklama

porsheKażdy, kto w jakikolwiek sposób miał do czynienia z terminem tuningu wizualnego, rozumie jak istotną rolę odgrywają w nim koła ze stopów lekkich. To dokładnie felgi aluminiowe przeważają o charakterze posiadanego środka lokomocji. Nowoczesny, klasyczny, czy sportowy – wynik zależy od dobrze dopasowanej obręczy . Technologia wytwarzania metodą odlewania powoduje wręcz ogromne możliwości designerom w osiąganiu form. Trzeba przyznać , że znakomita część koncernów znanych na tym rynku doskonale wie jak to wykorzystać. Wystarczy przytoczyć takie modele obręczy jak: DOTZ Hanzo , Rial Lugano Black , O-Z Wave , czy Brock RC17. Nawet najbardziej niepozorne auto po wyposażeniu w te felgi zyska nowy blask i zachwyt całego otoczenia .

Uwzględniając powyższe tradycyjne obręcze stalowe nie mają zupełnie nic do zaprezentowania. Tego stanu w żadnym wypadku nie ratują często zakładane kołpaki plastikowe. Środek lokomocji na takich felgach wygląda po prostu mizernie. Nie przesądza to do końca, że stalowe felgi są przysłowiowymi dinozaurami na wymarciu. Koła te wciąż mogą liczyć na sympatię od strony grona użytkowników dróg zważywszy na mniejszy koszt nabycia oraz cechę, która zyskuje szczególnego znaczenia na polskich wciąż mocno dziurawych i nierównych drogach. Chodzi o trwałość pokazującą się w bardzo łatwym przywróceniu takiego elementu do stanu używalności. Jeśli zdarzy nam się uszkodzić felgę stalową, jedyne co nas czeka to skierować się do dowolnego zakładu oponiarskiego, a przeszkolony wulkanizator wykonując kilka uderzeń młotkiem naprawi nam taką obręcz do dalszej eksploatacji.

Wybór pomiędzy kołami stalowymi i ze stopów lekkich możemy więc zawęzić do wątku, czy zależy nam na niesamowitym stylu naszego auta, czy pod uwagę bierzemy taniość eksploatacji i naprawy posiadanego samochodu. Serce każdego kierowcy będzie się wyrywało w stronę felg aluminiowych, ale rozsądek części użytkowników dróg będzie podpowiadał tradycyjne rozwiązanie. Natomiast postęp techniczny będzie zacierał różnice w koszcie produkcji i trwałości obu rozwiązań.

Stopka autorska: felgi aluminiowe – http://opon-market.pl/shop/products/166/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz