Poradnik stylistki

Wiele osób, które wchodzi do sklepu odzieżowego ma problem ze zdefiniowaniem swojego stylu. Kiedy już są w środku okazuje się, że nie bardzo wiedzą co tak właściwie mają wybrać.

Reklama

Warto wtedy wybrać się na zakupy ze stylistką, która doradzi w tej kwestii i pomoże dokonać właściwego wyboru. Krojów jest naprawdę wiele, zwłaszcza wśród ubrań dla kobiet. Jednym z nich jest tunika, która jest dłuższą bluzką niż zwykła jednak krótszą niż sukienka. To krój, który powinien znaleźć się w każdej szafie, ponieważ działa zbawiennie na wszystkie rodzaje sylwetek. W zależności od detali w fasonie może wydłużyć nogi, zamaskować szerokie biodra czy ukryć wystający brzuszek. Trzeba jednak pamiętać o tym żeby ni traktować tuniki jako sukienki. Należy nosić ją z legginsami, cygaretkami, lub chociażby grubymi rajstopami. Główną zaletą tuniki jest możliwość optycznego wydłużenia nóg. Jeśli kończy się ona tuż za miejscem, w którym zaczynają się nogi, zasłaniając jednocześnie pośladki, nikt nie będzie wiedział jak długie są uda kobiety, która ją nosi. To bardzo wysmuklające. Jeżeli głównym celem jest optyczne wysmuklenie górnej części ciała, to należy wybierać tuniki w trapezowym kształcie. Odwrotny efekt dadzą wszelkie marszczenia, zakładki i falbany – idealne do figury typu gruszka. Jeśli osoba posiada wystający brzuszek, to zasłonią go trapezowe tuniki ze sztywniejszych materiałów lub te w kroju empire.

Innym ciekawym krojem jest kurtka ze ściągaczem nazywana „szwedką”, która obecnie wraca do mody. Kurtka ta stała się popularna dzięki Jamesowi Deanowi, który w latach 60. nosił czerwoną „szwedkę” w filmie „Buntownik bez powodu”. Najpierw sportowa kurtka ze ściągaczem była zarezerwowana dla mężczyzn. Później odzież ta trafiła do mody sportowej zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Pojawiły się też szwedki skórzane. Teraz szwedki w sportowym stylu noszone są z glamourowymi, kobiecymi dodatkami. Kurtka tego rodzaju jest wymagającym krojem, więc mało kto wygląda w nim dobrze. Szwedki powinny omijać kobiety o figurze jabłka, ponieważ zwracają uwagę właśnie na tą część ciała, którą powinny ukryć – brzuch i talię. Również w tych kurtkach źle będą się prezentować sylwetki typu trójkąt, sportowa kurtka ze ściągaczem poszerza bowiem górną partię sylwetki. Najlepiej natomiast zaprezentują się w tym figury typu gruszka – „szwedka” wyrówna proporcje pomiędzy górną, a dolną częścią sylwetki.

Stopka autorska: zakupy ze stylistką – http://konsultantstylu.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz