Delikatna i piękna porcelana stołowa

Niegdyś niezwykle droga i spotykana tylko na dworach królewskich i szlacheckich, dzisiaj każdy może mieć ją w swoim domu. O czym mowa? O porcelanie, która już od wieków jest jednym z synonimów najlepszej jakości zastaw stołowych.

Reklama

Wyrabiana z glinki kaolinowej oraz wypalana w bardzo wysokich temperaturach przyszła do nas z Chin, gdzie zaczęto wyrabiać ją na szeroką skalę w VII wieku naszej ery. Dość szybko także i w Europie rozpoczęła się jej produkcja. Z porcelany wyrabiano nie tylko zastawę stołową, ale też różnego rodzaju bibeloty, wazony, różnego rodzaju przedmioty codziennego użytku. Znalazła ona również swoje zastosowanie w technice, ponieważ jest doskonałym materiałem izolacyjnym.

Wróćmy jednak do porcelany stołowej. Obecnie porcelana ta może być kupiona przez nas bez problemu. W Polsce działa kilka zakładów zajmujących się jej produkcją, także w całej Europie rozsiane są przedsiębiorstwa trudniące się wyrobem wysokiej jakości porcelanowych filiżanek, talerzy, miseczek i innego rodzaju przedmiotów. Ile trzeba będzie zapłacić za dobry komplet? Tutaj już bardzo wiele zależy od tego, jaką firmę będziemy chcieli wybrać.

Dobre marki, które są na rynku od lat, bardzo się cenią. Za ich wyroby trzeba zapłacić nieraz nawet po kilka tysięcy złotych, szczególnie gdy mamy do czynienia z misternie i ręcznie zdobionymi kompletami. Jeśli jednak nie mamy tyle pieniędzy do wydania, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na komplety tańsze. Już za około pięćset złotych możemy stać się właścicielem eleganckiej zastawy stołowej wykonanej z prawdziwej porcelany.

Możemy wybrać zarówno zestawy obiadowy, jak i deserowy. Porcelana dzisiaj produkowana jest także w ogromnej liczbie wzorów, więc można wybrać dla siebie zarówno coś bardziej tradycyjnego, jak i nowoczesnego. W ostatnim czasie furorę zrobiły nakrycia stołowe o kwadratowym kształcie. Gdzie można kupić tego rodzaju komplety? Jeśli mieszkamy w większym mieście, wtedy możemy znaleźć sklepy specjalizujące się w sprzedaży zastawy. Możemy też skorzystać z sieci.

Stopka autorska: porcelana – http://namoimstole.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz