Jak załozyć portal dla kobiet?

W dzisiejszych czasach praca przez internet jest jak najbardziej możliwa. Choć dla niektórych może wydawać się bajką. Oczywiście nie mamy tu na myśli takich metod jak klikanie w reklamy czy odbieranie maili. Dzisiaj odpowiemy na pytanie – jak założyć portal dla kobiet i odnieść sukces finansowy?

Reklama

kobieta

Aby założyć portal dla kobiet, należy przede wszystkim wykupić domenę i hosting. Jeśli chodzi o charakter domeny, to wszystko zależy od tego jaka ma być tematyka portalu. Wiadomo, że chodzi o kobiety. Ale może warto postawić na jakąś niszę, ponieważ portali dla kobiet tak naprawdę jest mnóstwo. Mogą to być na przykład kobiety – singielki, albo młode kobiety, czyli nastolatki. Może to być portal dla kobiet dotyczący wyłącznie urody lub wyłącznie mody albo biznesu. Im bardziej oryginalny i unikatowy pomysł, tym lepiej.

Jeśli zatem zdecydowaliśmy się na kobiety singielki, warto kupić domenę z nazwą singielki. Oczywiście trudno będzie znaleźć domenę jednowyrazową z polską końcówką pl. Ale warto też postawić na inne końcówki lub dorzucić jeszcze jakiś wyraz. Należy jednak pamiętać aby domena nie była zbyt długa. Czasem warto też postawić na oryginalną nazwę portalu dla kobiet, czyli taką którą łatwo zapamiętać. Chodzi przecież o to aby nasz portal być często odwiedzany. Krótko mówiąc domena powinna być wpadająca w ucho.

Oczywiście domena to nie wszystko. Warto również postawić na dobry hosting. Jeśli liczymy na minimum 90 tyś odsłon miesięcznie, hosting nie powinien być z gatunku tych najtańszych. Chyba że najpierw zaczniemy od mniejszego hostingu, a potem chcemy przerzucić się na większy.

Interesujący portal dla kobiet to również dobry cms. Możemy skorzystać z darmowych systemów zarządzania treścią, np. joomla. Możemy też wybrać darmowy szablon albo kupić sobie jakąś oryginalniejszą templatkę. Możemy też nasz portal dla kobiet zlecić profesjonalnej firmie. Wówczas będzie nas to kosztowało trochę drożej. No ale taka inwestycja ma szanse się zwrócić.

Nasz portal dla kobiet powinien mieć oczywiście ciekawą treść. Serwis należy podzielić na kilka działów tematycznych i aktualizować przynajmniej co dwa dni. Oczywiście najlepiej dodawać nowy artykuł codziennie. Warto również pamiętać, że tak naprawdę to treść jest tutaj najważniejsza. Oczywiście zawsze możemy zatrudnić profesjonalnego redaktora. Powinien mieć on jednak wiedzę jak pisać ciekawe, intrygujące treści dla kobiet, zachęcające do komentowania.

O czym jeszcze warto pamiętać tworząc portal dla kobiet? Ważny jest np. newsletter. W ebiznesie ważna jest też promocja. Jeśli nie dysponujemy dużą kwotą pieniędzy na promocje, możemy postawić na social media. Portal dla kobiet można promować na facebooku, pingerze naszej klasie, blipie. Należy jednak pamiętać, że najskuteczniejszą formą promocji jest pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych.

Nasz portal możemy sami wypozycjonować np. dodając artykuły do serwisów z darmowymi artykułami do przedruku lub umieszczając linki do naszego serwisu w katalogach.. Chcąc jednak skutecznie wypozycjonować nasz portal dla kobiet należy jednak robić to umiejętnie i ostrożnie.

Stopka autorska: portal dla kobiet – http://www.psychoszminka.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz